VAR‌ با چه شرایطی به ایران می‌آید؟

تحریم‌ها دور می‌خورند تا 6 سیستم وارد کشور شود

به گزارش خبرنگار شهروندآنلاین،  پروژه ورود کمک‌داور ویدیویی به ایران مدت‌هاست دنبال می‌شود و وعده‌های زیادی در این‌باره داده شده است. فدراسیون فوتبال برای راه‌اندازی این سیستم سراغ شرکت EVS بلژیک رفت و در نهایت با این شرکت به توافق رسید تا کارها وارد مرحله اجرایی شود. همچنین مهدی تاج چندی پیش در نامه‌ای به باشگاه‌های لیگ برتر، این شرکت را معرفی کرد و شرایط راه‌اندازی این پروژه را توضیح داد.

حالا برای بهره‌گیری از VAR‌ اقدامات جدیدتری صورت گرفته و فرآیند ورود 6 عدد سیستم از خارج کشور آغاز شده است. 6 شهر و ورزشگاه برای چنین کاری در نظر گرفته شده‌اند که از جمله آنها می‌توان به تهران، کرمان و اصفهان اشاره کرد. طبق اعلام رئیس فدراسیون فوتبال، تیم‌هایی که ورزشگاه‌هایشان مجهز به این سیستم نباشد باید در زمین دیگری که مجهز به VAR است، به میدان بروند.

یکی دیگر از نکاتی که درباره شرکت EVS وجود دارد مربوط به تحریم‌هاست. این موضوع مطرح شده که به واسطه تحریم‌های ظالمانه، این شرکت نمی‌تواند با ایران همکاری کند و در صورتی که چنین کاری را انجام دهد، فعالیت‌های دیگرش با چالش مواجه خواهد شد. خبرنگار تسنیم کسب اطلاع کرده که برای این موضوع تدابیری اندیشیده شده تا تحریم‌ها گریبانگیر این شرکت نشود و البته ایران هم بتواند کارهای ورود و تجهیز VAR را پیش ببرد.

نکته مهم دیگر اینکه آموزش داوران نیز حدود 6 ماه زمان می‌برد، اما فدراسیون اعلام کرده که می‌تواند مدت زمان را کاهش دهد. به نظر می‌رسد گام‌های مثبتی برای ورود VAR به ایران برداشته شده و اگر روند خوبی طی شود، می‌توان به آغاز لیگ آینده با این سیستم خوشبین و امیدوار بود که این‌بار وعده‌ها محقق می‌شود.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.