نخ انگلیسی درتحریم تافته حقوق بشری

دولت انگلیس در ادامه رویکرد مداخله‌جویانه غرب در امور داخلی ایران و تلاش برای تنفس مصنوعی به اغتشاشگران، تحریم‌های جدیدی را به بهانه مسائل حقوق بشری علیه ایران وضع کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، وزارت امور خارجه انگلیس روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای که یک نسخه آن در تارنمای دولت این کشور منتشر شد، اعلام کرد که تحریم‌های جدید شامل مقام‌های مرتبط با دستگاه قضا و نظامی ایران می‌شود.

طبق بیانیه یادشده، نیروی مقاومت بسیج و بنیاد تعاون بسیج در فهرست تحریم‌ها به عنوان دو نهاد ایرانی و همچنین احمد فاضلیان معاون دادستان کل کشور، کیومرث حیدری فرمانده کل نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار سالار آبنوش جانشین فرماندهی بسیج، قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران ، حسین نجات، جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند.

جیمز کلورلی وزیر امور خارجه انگلیس در این بیانیه، با تکرار مواضع مداخله‌جویانه و به‌کارگیری ادبیات غیردیپلماتیک گفت: بریتانیا و شرکای ما از طریق این تحریم‌ها پیام روشنی ارسال کرده‌اند که هیچ مخفیگاهی برای مجرمان نقض حقوق بشر وجود نخواهد داشت.

به این ترتیب فهرست تحریم‌های حقوق یشری انگلیس علیه ایران به بهانه حوادث اخیر به ۵۰ مورد رسید و طبق اعلام وزارت امور خارجه انگلیس دارایی‌های افراد و نهادهای تحریم شده در این کشور مسدود و شرکت‌ها و شهروندان انگلیسی از مراوده مالی با آنان ممنوع شدند. همچنین اشخاص حقیقی تحریم شده حق سفر به انگلیس را نداشته و ورود یا گذر آنها به این کشور ممنوع است.

انگلیس اخیرا به بهانه مسائل حقوق بشری و ادعای بی‌اساس مشارکت ایران در جنگ اوکراین تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کرده است. ایران نیز متقابلا تحریم‌هایی را علیه شخصیت‌ها و نهادهای اروپایی به دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم، خشونت و نفرت‌پراکنی و نقض حقوق بشر وضع کرده است.

جمهوری اسلامی ایران نسبت به تبعات رفتارهای مداخله‌جویانه غرب هشدار داده و تصریح کرده است که این قبیل اقدامات بی‌پاسخ نخواهد ماند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.