ضرورت تشکیل کمیسیون امنیتی دفاعی ایران وسوریه

رئیس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان و وزیر دفاع سوریه با یکدیگر دیدار و بر برگزاری رزمایش مشترک ۲ کشور تاکید کردند.

به گزارش شهروند آنلاین، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح امروز در دیدار سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه و هیات همراه گفت: سوریه از ابتدای اشتغال سرزمین فلسطین در خط مقدم حمایت از فلسطین و جهان اسلام بوده و این پایمندی و مقاومت ستودنی است.

او افزود: البته این وظیفه همه مسلمانان و اعراب است در این راه همراه شما باشند. شما تاکنون کار بزرگی انجام داده و ایستادگی کردید و خداوند هم ان‌شاءالله به شما کمک می‌کند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح اظهار کرد: رژیم صهیونستی در هشت دهه‌ای که فلسطین را اشغال کرده است همه جنایاتی که توانسته انجام داده است و بایستی در برابر مردم جهان پاسخگو باشد، اما اینگونه نیست. برخی از کشورهای عربی که مسیر عادی‌سازی روابط را در پیش گرفتند خیانتی به آرمان فلسطین، جهان عرب و جهان اسلام داشتند و باید پاسخگو باشند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: دولت و ملت سوریه در برابر توطئه‌ای که در ۱۰ سال گذشته آعاز شد بحمدلله با اراده قوی و ایستادگی جنگیدند و سرزمین خود را حفظ کردند و این پیروزی را به جنابعالی و همه همکارانتان تبریک می‌گویم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: بحمدالله سوریه توانست طرح دشمنان خود را به شکست بکشاند؛ این طرح می‌توانست جهان اسلام و غرب آسیا را به آشوب بکشاند را شکست کشاند که این کار بزرگی بود.

او ادامه داد: ما افتخارمی‌کنیم در این حماسه بزرگ در کنار مردم، دولت و ارتش سوریه مشارکت داشتیم و شهدای گرانقدری تقدیم کردیم و درود می‌فرستیم بر سیدالشهدای مقاومت و مبارزه با تروریست شهید سلیمانی عزیز و یاد ایشان را گرامی می‌داریم.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: امنیت در منطقه غرب آسیا به هم‌ پیوسته است و امکان ندارد در جایی ناامنی باشد و بقیه جاها امنیت وجود داشته باشد فلذا بخاطر این امنیت به هم‌ پیوسته بایستی این همکاری‌ها ادامه داشته باشد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح اضافه کرد: بحمدالله همکاری دو نیروهای مسلح و دو دولت الگوی برای همکاری‌های کامل و همه‌جانبه میان دو کشور می‌تواند باشد. به همین دلیل، بسیاری از قدرت‌های استکباری با این همکاری مقابله کرده و آن را نمی‌پذیرند.

او افزود: جمهوری اسلامی هیچ تردیدی در اینکه راه درستی در همکاری‌ها بین دو کشور در پیش گرفته ندارد و با قدرت این مسیر را ادامه خواهیم داد و در کنار شما خواهیم بود.

سرلشکر باقری تاکید کرد: سفر جنابعالی در مقطع بسیار حساسی انجام شد و امیدوار هستم نتایج این سفر در توسعه امنیت کشور شما و منطقه غرب آسیا موثر باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به امضای سند همکاری نظامی و امنیتی در جولای ۲۰۲۰ گفت: این سند می‌تواند مبنای خوبی برای همکاری‌های بین دو کشور باشد و ضرورت دارد کمیسیون امنیتی دفاعی بین دو کشور در سریع‌ترین زمان تشکیل شود.

در ادامه این دیدار، سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه گفت: این افتخاری برای ما است که این دعوت شما را اجابت کردیم و در تهران حضور پیدا کردیم ان‌شاءالله منجر به همکاری دوستانه و برادرانه باشد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه حضور ما تاکنون در سوریه در حوزه مستشاری بوده است، گفت: امروز ارتش سوریه نیازمند یک بازسازی است و نیروهای مسلح ایران باتوجه به تجربیات هشت سال دفاع مقدس و بازسازی نیروهای مسلح پس از این آمادگی را دارد تا حوزه‌های باز مهماری، آموزش و تجهیز به شما کمک کند.

سپهبد عباس افزود: ما از زمان‌های دور در یک سنگر جنگیده‌ایم در مقابله با دشمن و تروریست.

وزیر دفاع سوریه گفت: از زمان تاسیس رژیم صهیونیستی سوریه در خط مقدم مبارزه با او بوده است و همواره در کنار گروه‌ها و مجموعه‌هایی بوده که به دنبال استقبال‌طلبی هستند.

او افزود: افتخار می‌کنیم که در کنار جمهوری‌اسلامی ایران هستیم و از انقلاب اسلامی را پیشتیبانی می‌کنند.

سپهبد عباس خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌ جمهوری اسلامی ایران در مقابل اسرائیل ایستادگی و مقاومت کرده است.

او خاطرنشان کرد: ما تاکید می‌کنیم که ایران در تمامی مراحل بحران در کنار سوریه ایستاده است. وزیر دفاع سوریه در این دیدار ضمن تشکر از جمهوری اسلامی برای حمایت از محور مقاومت خواستار توسعه این‌حمایت‌ها شد.

در این دیدار، طرفین ضمن تأکید بر برگزاری رزمایش مشترک میان دو کشور، تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه با بهانه‌های واهی که ناقض حقوق بین‌الملل بوده و سکوت جوامع بین‌الملل را درپی داشته است، محکوم کردند.

گفتنی است وزیر دفاع سوریه در پایان این دیدار، از سرلشکر باقری برای سفر به این کشور دعوت به عمل آورد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.