چند شهر مشمول ساخت خانه‌های یک طبقه حیاط‌دار می‌شوند؟

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: ۱۲۰۰ شهر بر اساس طرح جامع مشمول ساخت خانه‌های یک طبقه یا دوطبقه هستند.

به گزارش شهروند آنلاین، معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: ۱۲۰۰ شهر بر اساس طرح جامع مشمول ساخت خانه‌های یک طبقه یا دوطبقه هستند که باید واگذاری اراضی این شهر‌ها برای ساخت واحد‌های مسکونی بر اساس همان طرح انجام شود.

فرزانه صادق مالواجرد در نشست تخصصی مدیران اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: میزان پیشرفت پروژه‌های نهضت ملی مسکن در برخی استان‌های کم‌برخوردار بسیار چشمگیر است.

او درباره اهمیت مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری گفت: این شورا به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار می‌شود و به لحاظ قوانین، مصوبات این شورا الزام اجرایی دارد و برای همه مدیران کل لازم‌الاجراست.

به گفته مالواجرد، بر اساس آمار‌ها پیشرفت همه مراحل طرح نهضت ملی مسکن در یک سال اخیر سرعت چشمگیری یافته و نقطه قوت طرح نهضت ملی مسکن، فنی و کارشناسی بودن همه مراحل این طرح در شناسایی و تامین اراضی و احداث شهرک‌ها و واحد‌های مسکونی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره احداث شهرک‌ها گفت: بر اساس آخرین مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری درباره تراکم زمین‌ها و تاکیدات انجام شده برای جلوگیری از مشکلات رخ داده در مسکن مهر، در شهر‌هایی که طرح جامع شهر به ساخت یک طبقه یا دوطبقه واحد‌های مسکونی اشاره کرده، باید واگذاری اراضی برای ساخت واحد‌های مسکونی بر اساس همان طرح انجام شود.

او افزود: برای آنکه بدانیم مصوبه شورای عالی شهرسازی مشمول چه شهر‌هایی می‌شود، بررسی‌هایی انجام شد که طبق آن، از حدود یک‌هزار و ۴۴۲ شهر، تقریبا یک هزار و ۲۲۰ شهر مشمول ساخت مسکن ویلایی و زیر دو طبقه می‌شوند.

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به ناپایداری قابل توجه ساختمان‌ها در بافت فرسوده اظهار کرد: باید برای نوسازی و همچنین افزایش خدمات بافت فرسوده با پشتیبانی اراضی الحاقی اقدامات مورد نیاز را انجام داد.

مالواجرد درباره اهمیت شهرک‌سازی نیز گفت: به دنبال آن هستیم که برخی شهرک‌سازی‌ها در برخی شهر‌ها نزدیک مراکز صنعتی غیر آلاینده و پاسخگوی کارکنان شاغل در این مراکز باشد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.