ماجرای پناهندگی ورزشکار ایرانی در پاریس

فدراسیون کاراته: رستمی شخصی اعزام شده بود

به گزارش خبرنگار شهروندآنلاین، طی روزهای گذشته شایعاتی درباره پناهندگی یکی از کاراته‌کاهای ایرانی در پاریس مطرح شده است. در این‌باره گفته ‌شد فرزاد رستمی، کاراته‌کای وزن 75 کیلوگرم ایران، که در رقابت‌های اوپن پاریس شرکت کرده بود، از بازگشت به کشور خودداری کرده است. این ورزشکار سپس تصاویری از خودش در صفحه شخصی منتشر کرد که نشان می‌داد همچنان در پاریس حضور دارد. این کاراته‌کای زنجانی که سابقه سومی در مسابقات قهرمانی کشور را هم دارد، به صورت آزاد در رقابت‌های فرانسه شرکت کرده بود و همین امر احتمال پناهندگی او را بیشتر کرد.

در واکنش به این اتفاق، فدراسیون کاراته ایران اطلاعیه‌ای صادر کرد که نشان از تایید پناهندگی این ورزشکار دارد. در این اطلاعیه تاکید شده که او زیر نظر فدراسیون کاراته به پاریس اعزام نشده و شخصا اقدام به حضور در تورنمنت کرده است. فدراسیون کاراته نوشته است: «به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر پناهندگی فرزاد رستمی به کشور سوییس، به اطلاع می‌رساند این ورزشکار ملی‌پوش کاراته نبوده و بدون اطلاع و هماهنگی فدراسیون و اخذ مجوز شورای برون‌مرزی وزارت ورزش و جوانان در مسابقات اوپن فرانسه شرکت کرده است.»

اطلاعیه فدراسیون کاراته با این جمله به پایان می‌رسد: «لازم به یادآوری است که ثبت نام رستمی برای شرکت در مسابقات کاراته اوپن پاریس نیز به صورت آزاد بوده و از یونان راهی فرانسه شده است.»

گفتنی است؛ مهدی خدابخشی، صالح اباذری و سجاد گنج‌زاده، سه کاراته‌کای دیگر ایران در این رقابت‌ها بودند که خدابخشی به مدال نقره رسید و اباذری صاحب مدال برنز شد. هر سه این ورزشکاران سر موعد مقرر به ایران برگشتند.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.