توانبخشی به توان‌یابان از راه دور

گروهی از فناوران یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی با کاربرد فناوری IT در خدمت‌رسانی به توان‌یابان، اقدام به ارائه سرویس‌های توانبخشی به افراد نیازمند کردند.

به گزارش شهروند آنلاین،مدیر عامل یکی از شرکت‌های فناور گفت:  “تله ریهب (TeleRehabilitation) ” یا “توانبخشی از راه دور”، از زمینه‌های تحقیقاتی این شرکت است و ما در عرصه خدمات این حوزه فعال شدیم و در حالی که ما در تهران مستقر هستیم، ولی به توان‌یابانی از شهر تبریز خدمات ارائه می‌دهیم.

الهه فرجی  افزود: ما از راه دور با بیماران ارتباط برقرار می‌کنیم و پس از ارزیابی‌های اولیه، محصول مورد نیاز فرد در حوزه توانبخشی را ارائه خواهیم داد. این محصولات توانبخشی از عصا و واکر تا ویلچر، تخت، تشک و هدست برای توان‌یابان نخاعی را شامل می‌شود.

او با تاکید بر اینکه در این خدمات‌رسانی، فناوری‌های کمکی در حوزه توانبخشی به درخواست کنندگان ارائه می‌شود، گفت: ما در قالب این خدمات، فناوری‌های IT را در اختیار فناوری‌های کمک توانبخشی قرار دادیم.

مدیر عامل این شرکت افزود: از آنجایی که شیوع اختلالات مربوط به مچ پا در کشور بالا است (۸۰ درصد جمعیت) و با توجه به نیازمندی شهروندان به اورتز‌های پا که عامه مردم آن را با عنوان “کفی طبی” می‌شناسند، وارد تولید در این حوزه نیز شدیم.

او با تاکید بر اینکه در فرآیند تولید این نوع اورتز‌های پا نوآوری داشتیم، افزود: محصولی که ارائه می‌دهیم در کشور‌های توسعه‌یافته با قیمت‌های ۱۲۰ تا ۸۰۰ دلار به فروش می‌رسد، ولی ما این محصول را با قیمت ۹۴۰ هزار تومان عرضه می‌کنیم.

فرجی گفت: برای ارائه این محصولات، در حال حاضر ما با سازمان‌هایی مانند خدمات درمانی نیرو‌های مسلح در حوزه توانبخشی خدمات، همکاری می‌کنیم، ضمن آنکه با راه‌اندازی بخش کلینیکی در زمینه اورتزها، اقدام به پذیرش بیماران عادی نیز کرده‌ایم.

به گفته او، برخی از محصولات توانبخشی این شرکت دانش‌بنیان به کلینیک‌ها نیز ارائه می‌شود.

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.