پرتاب بهاری «ظفر» به فضا

وزیر ارتباطات گفت: ماهواره «ظفر» در سه ماه نخست ۱۴۰۲ پرتاب می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین،«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم روز ملی فناوری فضایی با حضوری در جمع خبرنگاران پاسخگوی سوالات آنان شد. او درباره حمایت از پلتفرم‌های بومی گفت: زیرساخت تمام پلتفرم‌های بومی توسط وزارت ارتباطات فراهم شده است و تمام توان خود را به کار می‌گیریم تا علاوه بر بخش‌هایی که برعهده وزارت ارتباطات است، وظایف دیگر دستگاه‌ها نیز مورد رصد قرار بگیرد.

زارع‌پور با تاکید بر اینکه برنامه ما توسعه بومی صنعت فضایی است، خاطرنشان کرد: ماهواره‌ها و پرتاب‌گرها کلاس‌های مختلفی دارند. ما در عین حال که صنعت فضایی بومی را توسعه می‌دهیم هر جا نیاز به خدمت فضایی خاص باشد بحث تعامل بین‌المللی را دنبال می‌کنیم تا نیاز کشور برطرف شود. ریل‌گذاری ما به سمتی است که در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت، بخش‌هایی از صنعت فضایی را به صورت بومی در اختیار داشته باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات زمان پرتاب ماهواره «ظفر» را سه ماه نخست ۱۴۰۲ اعلام کرد و درباره منظومه‌های مخابراتی کشور گفت: در این خصوص پروژه‌ای تعریف شده و در رسانه‌ها مطرح شده و قرار است منظومه‌ای از ماهواره‌های مخابراتی را داشته باشیم و برنامه‌مان این است که تا پایان دولت سیزدهم آن را عملیاتی کنیم و این ماهواره‌ها ساخته و پرتاب شود و وارد چرخه استفاده شود.

زارع‌پور درباره اینترنت ماهواره‌ای خاطرنشان کرد: همانطور که در گذشته اعلام کردیم ما از فعالیت منظومه‌های ماهواره‌ای خارجی استفاده می‌کنیم البته منوط به آن‌که قواعد سرزمینی کشورها را بپذیرند. اکنون در حال مذاکره با این افراد هستیم و مکاتباتی نیز شده و در آینده نتایج آن را مطرح می‌کنیم./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.