گزارشی از سومین سفر رئیس هلال‌احمر به کرمان/ از افتتاح یک مرکز درمانی و ۲ پایگاه امدادی تا رونمایی از شبیه‌ساز زلزله در کرمان

رئیس جمعیت هلال احمر با هدف افتتاح پروژه‌های بهداشتی، درمانی و توانبخشی، آموزشی، امدادونجات و بازدید از پروژه‌های حمایتی و معیشتی در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌برای سومین بار به کرمان سفر کرد

به گزارش شهروند آنلاین؛ رئیس جمعیت هلال احمر در اولین لحظات ورودش به شهرستان سیرجان در کرمان همراه با دکتر نامدار معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، حمید ملانوری عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولین استانی؛ پس از بازدید از داروخانه هلال احمر سیرجان، پنجمین مجتمع بهداشتی، درمانی و توانبخشی در استان کرمان را افتتاح کرد.

کولیوند در بازدید از داروخانه هلال احمر این شهرستان از نظم خاص و بسیار عالی داروخانه تقدیر کرد و گفت:  خوشبختانه این مجموعه، کمبود دارویی ندارد. داروخانه هلال احمر سیرجان یکی از برترین داروخانه‌های هلال احمر در سطح کشور است.

 افتتاح مجتمع بهداشتی، درمانی و توانبخشی موقوفه حضرت زینب (س) 

رئیس جمعیت هلال‌احمر در حاشیه افتتاح مجتمع بهداشتی، درمانی و توانبخشی موقوفه حضرت زینب (س) در سیرجان نیز با بیان اینکه این ساختمان به همت خیرین و جمعیت هلال احمر استان کرمان احداث شده است، به اهمیت ترویج فرهنگ وقف و خیریه اشاره کرد و افزود: امروز در مجتمع بهداشتی، درمانی و توانبخشی موقوفه حضرت زینب (س) شاهد نصب نام و نشان و عکس واقفین این درمانگاه بودم که اقدام  بسیار مهم و زیبایی است؛ زیرا با این کار، اندیشه پیشینیان در فرهنگ وقف را ترویج و توسعه داده ایم، اقدامی‌که آیندگان از آن الگو می‌گیرند. 

بر اساس این گزارش، رونمایی از سالن ورزشی جمعیت هلال‌احمر و حضور در جشن بزرگ انقلاب از دیگر برنامه‌های رئیس جمعیت هلال احمر در شهرستان سیرجان بود. 

 تشریح اقدامات هلال‌احمر در خوی 

کولیوند در ادامه این سفر و در مراسم جشن انقلاب در شهرستان سیرجان ضمن ابراز همدردی با زلزله‌زدگان در شهرستان خوی و کشورهای ترکیه و سوریه بیان کرد: جمعیت هلال احمر به مصداق آیه شریفه تعاونو علی البر و التقوی، با همراهی نیروهای داوطلب و مردمی در کنار همه برای خدمت و امدادرسانی حضور خواهد یافت.  

کولیوند با اشاره به اقدامات امدادرسانی جمعیت هلال احمر در شهرستان خوی خاطرنشان کرد: در خوی با برپایی 110 اردوگاه؛ 130 هزار حادثه دیده متاثر از زلزله را اسکان دادیم.  

این مقام مسئول با اشاره به اینکه افراد حادثه دیده و اسکان یافته در خوی تحت حمایت جمعیت هلال احمر و سایر نهادهای امدادی قرار گرفته اند، گفت: همکاری خوب استانداری آذربایجان غربی، نیروهای امنیتی و نظامی، اداره برق و سایر ادارات این استان در روند خدمت رسانی هلال احمر بسیار موثر بود. 

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر هر زمان و هر کجا حضور یافته، موثر بوده افزود: هم اکنون تیم های امدادونجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با حضور فعال در ترکیه و سوریه افراد زیادی را نجات داده و همچنین رهاسازی پیکر جانباختگان را از زیر آوار انجام می‌دهند.  

کولیوند تصریح کرد: این اقدامات و خدمات، نماد حضور و تعاون جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در بُعد ملی و بین المللی است و شبکه‌های تلویزیونی و رسانه‌های سوریه و ترکیه خدمات جمعیت هلال احمر را انعکاس داده‌اند. 

رئیس جمعیت هلال احمر به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص 2 رکن “حالت تحرک و حضور دائم” اشاره کرد و گفت: هرجای دنیا اتفاقی برای مردم و ملتش بیافتد و اعلام نیاز و کمک کنند، حتما جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با مشارکت نیروهای آموزش دیده و داوطلب حضور خواهد یافت. 

 سال آینده؛ سال شکوفایی بیشتر هلال‌احمر  

پیرحسین کولیوند با اشاره به مشارکت و کمک مردم و صاحبان فکر و اندیشه در سرنوشت جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر حلقه اتصال بین نیاز نیازمندان و توان توانمندان است و این فرهنگ باید ترویج داده شود. 

وی در ادامه به جذب و سازماندهی اعضای جدید الورود در رده‌های سنی مختلف اشاره کرد و افزود: جذب امدادگران و ارتقای معیشت زندگی پرسنل یکی از برنامه‌های مهم و جدی جمعیت هلال احمر است.

در دومین روز از سفر رئیس جمعیت به کرمان چه گذشت؟

دومین روز از سفر رئیس جمعیت هلال احمر به استان کرمان؛ با رونمایی از 8 خودروی امدادی، نجات و اداری در محل پایگاه امدادی پشتیبانی جنوبشرق جمعیت هلال احمر آغاز شد.

این خودروها شامل 8 دستگاه خودروی نجات، امدادی، سواری (۴ دستگاه شاهین، یک دستگاه پیکاپ نجات، یک دستگاه سمند سورن پلاس، یک دستگاه آمبولانس لنکروز، یک دستگاه وانت هایلوکس)، بود و با حضور دکتر کولیوند، تجهیزات امداد و نجات (اهدایی مس ایران)، ارتباطات سیار و 40 دستگاه گوشی اندروید به ارزش ریالی 14 میلیار و 500 میلیون تومان در پایگاه جنوب شرق هلال احمر کرمان رونمایی شد.

دکتر کولیوند در ادامه از دومین مرحله طرح نذر آب ۵، به تعداد ۹۱ تانکر آب برای مناطق جنوب و شرق استان و همچنین توزیع ۱۰۰۰ بسته غذایی یک ماهه شامل ۱۰ قلم موادغذایی به ارزش ریالی ۲۵ میلیارد ریال بازدید کرد. 

کرمان اولین استان مجهز به مرکز آموزشی شبیه‌ساز مخاطرات 

 رئیس جمعیت هلال احمر سپس با حضور در مرکز آموزش های بین المللی تخصصی امداد ونجات و مرکز علمی‌کاربردی جمعیت هلال احمر استان کرمان اولین شبیه ساز زلزله در سطح کشور را افتتاح و از بخش های مختلف این مرکز بازدید کرد. کولیوند دستور داد تا برای اولین بار در کشور، استان کرمان به مرکز آموزشی شبیه‌ساز مخاطرات مجهز شود.

رئیس جمعیت هلال احمر سپس در پارک جنگلی پردیسان قائم حضور یافت و ساختمان پایگاه امدادونجات کوهستان را افتتاح کرد، در این مراسم یکی از نجاتگران پایگاه امدادونجات کوهستان به نمایندگی از امدادگران استان با قرائت بیانیه‌ای از زحمات دکتر کولیوند در برقراری بیمه و ارتقای وضعیت دستمزد امدادگران تشکر و قدردانی کرد. 

رئیس جمعیت هلال احمر پس از افتتاحیه ساختمان پایگاه امدادونجات کوهستان شهرستان کرمان با امدادگران این پایگاه دیدار و گفت‌وگو و از خودروی نجات ارتقا یافته توسط تیم امدادونجات کوهستان قدردانی کرد. 

بر اساس این گزارش رئیس جمعیت هلال‌احمر سپس راهی گلزار شهدای کرمان شد تا ضمن ادای احترام به شهدا و شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش با آرمان‌های شهدای مقاومت تجدید میثاق کند. 

افتتاح پایگاه امدادونجات هلال احمر ماهان

 عصر روز گذشته همچنین با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولین استانی و خانواده شهید علی ماهانی، پایگاه امدادونجات ماهان هم افتتاح شد. 

 بر اساس این گزارش در طی 10 ماهه گذشته، نیروهای امدادی هلال احمر ماهان 64 حادثه در محورهای کرمان_ماهان و ماهان_بم، کرمان_جوپار و اتوبان هفت باغ را پوشش داده و 132 نفر را امدادرسانی کردند. 

در ادامه، دکتر کولیوند در بازگشت به شهر کرمان وارد داروخانه هلال احمر مرکز استان شد و از بخش های مختلف این داروخانه نیز بازدید کرد و در ادامه جلسه هیات مدیره و شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان کرمان حضور یافت. 

در این جلسه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با ارائه گزارش عملکردی از فعالیت های این جمعیت به مشکلات و چالش های معاونت‌های مختلف پرداخت. 

آخرین بخش از سفر رئیس جمعیت هلال احمر و هیات همراه به استان کرمان در دیدار با نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه کرمان ادامه یافت. دکتر کولیوند در این دیدار به تشریح خدمات ملی و بین‌المللی هلال‌احمر ایران بویژه در زلزله خوی و همچنین امدادرسانی در کشورهای سوریه و ترکیه در پی زلزله مهیب در این کشورها و همچنین تلاش‌های هلال‌احمر برای معرفی الگوی رفع تحریم‌های ظالمانه پرداخت. 

 ریل‌گذاری قوی در هلال‌احمر  

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی؛ نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان شب گذشته در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: خدمت در نظام مقدس اسلامی‌بسیار مقدس و با ارزش است و مردم هم قدر خدمات را می‌دانند. 

وی با بیان اینکه هر پیشرفت و تحولی بر سه محور اساسی استوار است که اولین آن نیروی انسانی متخصص و دارای دانش لازم و تعهد است، گفت: نیروی جمعیت هلال‌احمر یک نیروی متخصص و متعهد است. 

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی، افزود: حاج قاسم یک نیروی متعهد، متخصص و ارزشی بود که امروز باید به عنوان الگو در جامعه معرفی شود. 

وی با بیان اینکه محور دوم هر پیشرفتی، برنامه داشتن است، ادامه داد: انسان نمی‌تواند بدون داشتن یک برنامه منظم و نقشه راه به موفقیت برسد و خوشبختانه هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران نشان داده که یک مجموعه منظم و با برنامه است. 

علیدادی‌سلیمانی تاکید کرد: هلال‌احمر می‌تواند در مقابل تحریم‌ها یک تحریم‌شکن قوی باشد و در دنیا مظاهر اصلی عاملان تحریم را معرفی و چهره واقعی آنها را نشان دهد. 

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، افزود: از رئیس جمعیت هلال‌احمر می‌خواهیم که ریل‌گذاری قوی را پایه‌گذاری کند که بعد از او هم جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران این ریل‌گذاری را با قدرت ادامه دهد.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.