راه‌اندازی اولین تعمیرگاه خودرو ویژه بانوان در پایتخت

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران از آغاز راه‌اندازی تعمیرگاه‌های تخصصی ویژه بانوان در مراکز معاینه فنی شهر تهران خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، به مناسبت ایام‌الله دهه فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی اولین تعمیرگاه خودرو ویژه بانوان در مرکز معاینه فنی آبشناسان در غرب تهران راه‌اندازی شد.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران در توضیح این رویکرد جدید و راه اندازی اولین واحد تعمیرگاهی مختص بانوان گفت: در حال حاضر مرکز معاینه فنی آبشناسان روزانه ۷۰۰ دستگاه خودرو در مراجعه اول پذیرش می‌کند که از این تعداد حدود ۱۸۰ دستگاه خودرو در آزمون‌های معاینه فنی مردود می‌شوند و نیاز به مراجعه به بخش تعمیرگاهی جهت رفع ایراد دارند.از خودرو‌های دارای نقص فنی حدودا بالغ بر ۳۰ درصد یعنی تعداد ۵۵ دستگاه خودرو متعلق به بانوان است.

شادی مالکی افزود: نظرسنجی انجام شده در مراکز معاینه فنی شهر تهران نشان می‌دهد بخش کثیری از مراجعه‌کنندگان بانو به بخش تعمیرگاهی مراکز به منظور رعایت موازین، سهولت در ارتباط و احساس امنیت و اعتماد بیشتر تمایل به استفاده از یک فضای کاری مختص به بانوان را دارند.

او گفت: ستاد معاینه فنی به عنوان طرح آغازین نسبت به ایجاد و راه‌اندازی مرکز تعمیرگاهی ویژه بانوان در یکی از مراکز معاینه فنی غرب تهران اقدام کرده و در گام‌های بعدی پس از دستیابی به بهترین الگو نسبت به توسعه آن در کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران اقدام خواهد کرد.

شادی مالکی در توضیح مشخصات این بخش تعمیرگاهی افزود: کلیه تعمیرکاران این واحد تعمیراتی از بانوان متخصص هستند و در این تعمیرگاه تلاش شده کلیه خدمات عمومی سریع خودرویی نظیر تعویض روغن و بازدید ترمز به مراجعه کنندگان بانو ارائه شود.

او در ادامه ضمن تاکید براهمیت ایجاد حریم امن در خدمت‌رسانی به بانوان گرامی افزود:این رویکرد جدید با دو هدف مشخص برنامه‌ریزی شده است. در وهله نخست پاسخ به نیاز بانوان و تسهیل در ارائه خدمات شایسته به ایشان بوده و در مرتبه دوم برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای بانوان مستعد وعلاقمند در این حوزه در فضایی مناسب انجام شده است.

این واحد‌های تعمیرگاهی علاوه بر ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان مرکز، برای استفاده عموم بانوان نیز آزاد بوده و ساعت فعالیت آن بیشتر از ساعت کاری مرکز برنامه‌ریزی شده است.

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.