لاوروف:غربی‌ها در جنگ ترکیبی علیه روسیه شکست خورده‌اند

سرگئی لاوروف وزیرامورخارجه روسیه گفت: آمریکا و متحدانش در جنگ ترکیبی گسترده علیه ما شکست خورده‌اند.

به گزارش شهروند آنلاین؛ سرگئی لاوروف در جلسه علنی شورای فدراسیون روسیه به سیل عظیم کمک‌های نظامی و مالی آمریکا و غرب به اوکراین اشاره کرد و گفت: غربی‌ها همزمان با این کمک‌های سنگین، از ملی‌گرایان تندرو استفاده ابزاری می‌کنند تا به روسیه ضربه بزنند.

او گفت: آمریکا و متحدانش در این جنگ ترکیبی گسترده علیه روسیه شکست خورده‌اند.

وزیر امورخارجه روسیه، هدف از جنگ ترکیبی آمریکا و غرب علیه روسیه را محاصره همه‌جانبه و تبدیل روسیه به کشوری منزوی عنوان کرد و گفت: آنها باید بفهمند که تلاش برای انزوای روسیه شکست خورده است و دشمنان مجبور به اعتراف به آن هستند.

لاوروف اتهامات فرانسه مبنی بر نقش بی‌ثبات کننده روسیه در آفریقا را رد کرد و اینگونه اظهارات را ناشی از یک «درد مزمن روانی» در سیاستمداران غربی خواند.

لاوروف با بیان اینکه روسیه در توسعه همکاری‌ها و کمک‌های بشردوستانه در جهان بیشترین سهم را دارد، گفت: روسیه از توسعه روابط با کشور‌های دوست دریغ نمی‌کند.

لاوروف همچنین از نشست قریب‌الوقوع شورای امنیت سازمان ملل درباره انفجار خطوط لوله نورداستریم یک و دو خبر داد و گفت: اسناد جدید و غیرقابل انکار از نقش مستقیم آمریکا در این اقدام تروریستی حکایت دارد.

وزیر خارجه روسیه، به رفتار سازمان‌های حقوقی بین‌الملل در قبال فدراسیون روسیه اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون در حال انجام بازنگری اساسی در مورد تمام تعهدات خود در قبال سازمان‌های بین‌المللی هستیم.

وزیر خارجه روسیه همچنین تاکید کرد: روسیه بازپرداخت بدهی به سازمان‌هایی که منافع کشور ما را نقض می‌کنند، به تاخیر خواهد انداخت./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.