چه خبر از متروی کرج؟

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز اعلام کرد: قطعه نخست خط ۲ قطار شهری کرج با تلاش مجریان و دست اندرکاران آن ، آماده بهره برداری است.

به گزارش شهروند آنلاین، احمد افضلی روز یکشنبه در نشست خبری بررسی آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرج افزود : طبق پیش‌بینی قرار است این خط ریلی همزمان با روز نیمه شعبان با حضور یک مسئول کشوری افتتاح و بهره‌برداری شود.

او ضمن قدردانی از صبوری شهروندان کرج گفت: بارها قول افتتاح این پروژه داده شده اما این بار مصمم به گشایش آن هستیم .

هماهنگی‌ها برای بهره‌برداری از خط ۲ قطار شهری کرج انجام شد

رئیس شورای اسلامی شهر کرج نیز گفت: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده خط ۲ قطار شهری کرج در آینده نزدیک به بهره‌برداری می رسد.

علی قاسم پور افزود: شورای اسلامی و شهرداری کرج این پروژه کلان را گام به گام پیش می‌برد چرا که اهمیت این پروژه برای شورا و شهرداری کرج به حدی بود که تمام ۱۳ عضو شورا پیش از دهه مبارک فجر در آزمایش تست گرم آن حضور داشتند.

او با بیان اینکه به تاخیر افتادن بهره‌برداری از این پروژه دلایل فنی و خاص خود را داشته است، گفت: تمام تلاش خود را برای افتتاح آن در نیمه شعبان بکار بسته‌ایم و هماهنگی‌های لازم با استاندار البرز نیز در این زمینه شده است.

قاسم پور تاکید کرد: ایجاد فضای همدلی محوری‌ترین برنامه شورا و شهرداری کرج برای خدمت صادقانه به شهروندان است ضمن آنکه از انتقاد دلسوزانه نیز استقبال می کنیم.

شهردار کرج نیز در این نشست با بیان اینکه کرج دارای عقب‌ماندگی‌هایی از گذشته است ، بیان کرد: در آن مقطع در پروژه قطار شهری کرج تصمیم گیر نبودیم ولی تمام تلاش خود را برای رضایتمندی مردم بکار خواهیم بست.

مهرداد کیانی با عذرخواهی از شهروندان به خاطر تاخیر در افتتاح پروژه قطار شهری کرج گفت: فناوری‌های روز برای پیشبرد پروژه قطار شهری بکار گرفته شده و ۶ هزار و ۵۰۰ تن میلگرد برای قطار شهری کرج تا ایستگاه شهید سلطانی خریداری شده است.

او گفت: رشد قابل توجهی در پروژه قطار شهری شاهد هستیم و امیدواریم با تحویل آن به نحو احسن هرچه بیشتر بتوانیم رضایتمندی مردم را جلب کنیم.

خلیل کوزه کنانی مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج در نشست خبری بررسی آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرج بیان کرد: در گام نخست یک رام قطار به صورت رایگان مسافران را در ساعاتی از روز در کرج جابه جاد خواهد کرد و پس از آمدن رام دوم ، این خط ریلی تجاری‌سازی شده و به طور کامل خدمات‌رسانی خواهد داشت.

او گفت : رام نخست قطار شهری کرج دارای هفت واگن است.

خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۷ ایستگاه عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۵ بین کمالشهر در غرب کرج و شهرستان شهریار استان تهران آغاز شده که تاکنون ۱۵ کیلومتر از تونل این خط حفاری شده است.

قطعه نخست این خط ۶.۵ کیلومتر است که ایستگاه گلشهر را به چهارراه طالقانی کرج متصل می کند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.