ایتالیایی‌ها بابک کریمی را پسندیدند

تجلیل از کشف اصغر فرهادی در ایتالیا

بابک کریمی با کارگردانان بزرگ معاصر، از پیتر گرینوی و جیانی آملیو گرفته تا مارکو بلووکیو و برادران تاویانی و عباس کیارستمی همکاری کرده است.

شهروند آنلاینایتالیایی‌ها بابک کریمی را پسندیدند، او که فرزند بازیگر زنده‌یاد نصرت کریمی است، توسط اصغر فرهادی به سینمای ایران معرفی شد و حالا قرار است در ایتالیا از او تجلیل شود. 

شهرام مکری ضمن اعلام این خبر گفت: «جشنواره مد فیلم ایتالیا امسال بیست‌وششمین دوره‌اش را در شهر رم برگزار می‌کند و در آن جایزه ویژه‌ای برای یک عمر فعالیت سینمایی به بابک کریمی بازیگر ایرانی- ایتالیایی اهدا خواهد کرد.

همزمان با این اتفاق فیلم جنایت بی‌دقت در بخش مسابقه این جشنواره و در کنار ۱۱ فیلم دیگر رقابت خواهد داشت و کریمی به معرفی آخرین فیلمی که آماده نمایش دارد، خواهد پرداخت.

در متنی که برای بزرگداشت بابک کریمی در کاتالوگ جشنواره نوشته شده، آمده: «بابک کریمی پل ارتباطی بین فرهنگ مدیترانه است. پلی بر این دریای اتحادبخش. وی دوران کودکی خود را بین رم و تهران گذراند و با کارگردانان بزرگ معاصر، از پیتر گرینوی و جیانی آملیو گرفته تا مارکو بلووکیو و برادران تاویانی کار کرد. او با عباس کیارستمی، کارگردانی که پروژهایش زندگی‌بخش بود و هیجان‌انگیز و متعالی، عمیق و برای همه زمان‌ها، همکاری مشترک قابل توجهی داشت. وقتی از جلوی دوربین رد می‌شود، خودش را به یک بازیگر بدیع و پرتحرک تبدیل می‌کند، توانایی عبور از سینمای هنری به کمدی عامه‌پسند و بهترین سریال‌های تلویزیونی را با تطبیق‌پذیری فراتر از حد معمول دارد.

بابک در هر ژانری که کاوش می‌کند و در تمام داستان‌هایی که می‌گوید، همیشه می‌داند چگونه سینمایی را نشان دهد که قادر به از بین بردن موانع و پاک کردن مسافت‌هاست، بابک به طور مداوم خود را در خط تازه‌ای می‌اندازد، زیرا تقابل و تعامل همیشگی برایش اهمیت دارد و این همان چیزی است که بشریت را طی قرن‌ها متکامل کرده. با جایزه یک عمر دستاورد، ما در نظر داریم به بازیگری که با کار خود، نماینده ریشه‌ها، خانه‌ها و دنیای همیشه میزبان مدیترانه است، ادای احترام کنیم.»

جشنواره مد فیلم رم از تاریخ ۱۹ تا ۲۵ آبان برگزار خواهد شد و بابک کریمی برای دریافت این جایزه به ایتالیا رفته است.

جنایت بی دقت به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر و از محصولات موسسه فرهنگی هنری کارنامه که امروز و با افتتاح جشنواره توکیوفیلمکس در ژاپن روی پرده می‌رود، فردا در اختتامیه جشنواره ویناله حضور دارد و پس از آن راهی ایتالیا خواهد شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.