محدودیت‌های جدید برای شروع لیگ فوتبال

سازمان لیگ فوتبال پروتکل بهداشتی رقابت‌های لیگ بیستم را ابلاغ کرد

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران در نامه‌ای به باشگاه‌ها و هیأت‌های فوتبال دستورالعمل‌های بهداشتی جهت برگزاری مسابقات لیگ را ابلاغ کرد.

حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ در نامه‌ای به باشگاه‌ها و هیأت‌های فوتبال دستورالعمل بهداشتی جهت برگزاری مسابقات لیگ را ابلاغ کرد. در نامه بهاروند آمده است:

«با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت به حداقل‌رساندن تعداد افراد حاضر در ورزشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی دستور فرمائید نسبت به انجام موارد ذیل همکاری لازم صورت گیرد:

۱- تنها بازیکنان اصلی و ذخیره به همراه کادر فنی که در فهرست بوده و شرایط حضور در زمین مسابقه را دارند، مجاز به ورود به ورزشگاه بوده و بازیکنان خارج از فهرست از جمله بازیکنان محروم و مصدوم حق همراهی با تیم و حضور در سکوها را ندارند.

۲- با هدف کاهش ریسک شیوع ویروس کرونا، حضور مسئولان عالی‌رتبه باشگاه طبق روال فصل پیش (چهارنفر همراه تیم میهمان و ۶ نفره همراه تیم میزبان) تنها با داشتن آی‌دی‌کارت و هماهنگی با مسئول برگزاری مسابقه امکان‌پذیر بوده و از حضور سایر افراد میهمان و همراهان فاقد آی‌دی‌کارت به ورزشگاه معذور می‌باشیم.

۳- همکاران مسئول در روز برگزاری مسابقه از سوی هیأت فوتبال استان یا شهرستان تأیید و تأمین می‌گردد (از جمله عوامل برانکارد، توپ جمع‌کن‌ها و سایر عوامل اجرایی روز مسابقه) باید در حداقل تعداد مجاز بوده و توجه بر رعایت الزامات پروتکل‌های بهداشتی از جانب ایشان در تعهد میزبان است.

۴- مکررا یادآوری می‌گردد از آنجا که کلیه مسابقات تا اطلاع ثانوی بدون حضور تماشاگر است، بنابراین به جهت حمایت از نظام سلامت کشور و انجام پروتکل‌های صادره از سوی وزارت بهداشت، حضور افراد مختلف در کلیه فضای ورزشگاه و همچنین استقرار میهمانان و مسئول شهری در فضاهای مختلف مانند جایگاه وی‌آی‌پی، سکوها و کنار زمین اکیدا ممنوع بوده و مسئول برگزاری مسابقات تا زمان حضور ایشان از برگزاری مسابقه منع می‌گردد.

۵- تأمین ۶ نفر توپ جمع‌کن و ۴نفر از عوامل برانکارد با نظر هیأت فوتبال استان بوده و انجام معاینات پزشکی و ارایه آموزش‌های لازم به ایشان برعهده هیأت محترم استان یا شهرستان میزبان است.

۶- نظارت بر انجام صحیح دستورالعمل‌های بهداشتی صادره از جمله ضدعفونی و پلمپ رختکن‌ها و فضاهای اجرایی، ضدعفونی توپ‌ها، تأمین پد بهداشتی و ضدعفونی کفش‌ها در ورودی زمین مسابقه، نصف لامپ‌های یو وی، ایجاد فاصله بهداشتی روی نیمکت‌ها و تعبیه مسیر استقرار بازیکنان و کادر فنی روی سکوها و… بر عهده هیأت فوتبال و باشگاه میزبان است.

ضمن تشکر از تمامی باشگاه‌ها و هیأت‌های فوتبال استان امید است با رعایت هرچه بهتر و پروتکل‌های بهداشتی بتوانیم الگوی مناسبی برای فوتبال کشور در امر رعایت بهداشت و انجام مسابقات باشیم.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.