بدون بیمه ثالث به جاده نزنید!

رئیس پلیس راهور گفت: خودروهای بدون بیمه توسط سامانه هوشمند و دوربین‌ها رصد و در صورت برخوردار نبودن از بیمه، جریمه خواهند شد.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار کمال هادیانفر در حاشیه رزمایش نوروزی ۱۴۰۲ و در گفت وگو با خبرنگاران افزود: امسال با افزایش ٢٦ درصدی سفر روبه‌رو بودیم و تا روز گذشته هفت و نیم میلیارد تردد در کشور انجام شد.

او با اشاره به برنامه‌ریزی راهور برای ورود به سال ١٤٠٢، افزود: پیش‌بینی می‌شود برای سال اینده ٣٦ درصد افزایش تردد داشته باشیم و موج سفرها از فردا آغاز می‌شود و روز ۲۶ اسفند تعداد سفرها بیشتر خواهد بود.

هادیانفر گفت: تا پیش از ماه مبارک رمضان، ٣٦ درصد سفرها را خواهیم داشت اما در ماه رمضان کاهش ٩ درصدی سفر را پیش‌بینی می‌کنیم و از رانندگان سواری که ٨٥ درصد از ترددهای ما را شامل می‌شود و رانندگان حمل و نقل عمومی می‌خواهیم که رعایت مقررات را داشته باشند.

او تاکید کرد: تمامی رانندگان متخلف در رصد پلیس هستند و در این ایام پیام‌های هشدار برای آنان از طریق بانک اطلاعاتی ارسال خواهد شد و قطعا در صورت تداوم تخلفات با آنها برابر قوانین و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

هادیانفر تصریح کرد: در این ایام سخت‌گیرانه‌ترین برخوردها با متخلفین به خصوص در زمینه توقف خودرو انجام می‌شود.

او تاکید کرد: تمام اتوبوس‌ها نیز برای هر بار مسافرگیری باید گواهی فنی دریافت کنند و در صورت تخلف، دفترچه آنها ضبط خواهد شد.

رئیس پلیس راهور اظهار کرد: همه سرنشینان باید کمربند ایمنی را ببندند و در صورت تخلف، جریمه خواهند شد زیرا ٣٦ درصد از تلفات جاده‌ای از میزان ١٧ هزار نفر، به دلیل نبستن کمربند است.

هادیانفر گفت: البته برای جرائم زیر سه میلیون تومان در ایام نوروز تاکید شده است که خودرو متوقف نشود.

او تصریح کرد: در تعطیلات نوروز، ۱۱ میلیون همیار پلیس خدمت‌رسانی خواهند کرد و از خانواده‌ها می‌خواهیم که همیاران پلیس را جدی بگیریند زیرا این افراد در آینده دارای مدارک و شناسنامه خواهند بود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.