آماده‌باش مدیریت بحران پایتخت

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از آماده‌باش ۱۰۰ درصدی ستاد مدیریت بحران همزمان با چهارشنبه آخر سال خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، حامد یزدی مهر در جمع خبرنگاران گفت: توصیه اکید و ویژه مدیریت بحران به والدین این است که با توجه به خطرآفرینی مواد محترقه از حضور فرزندان در مراسم‌های آتش‌بازی خودداری کنند.

او با بیان اینکه روشن کردن آتش در اختیار افراد است اما اطفای حریق آن تحت کنترل افراد نیست، افزود: جوانان در این زمینه توجه لازم را داشته باشند که استفاده از مواد محترقه و آتش‌زا می‌تواند به صدمات جبران ناپذیری ختم شود.

یزدی مهر با بیان اینکه مواد محترقه بسیار خطرآفرین بوده و نگهداری این مواد در منزل خطرناک است، اظهارداشت: به همه افراد توصیه می‌شود از پرتاب این مواد به سمت خودروها و افراد، قرار دادن آنها در کنار حرارت و در جیب یا دست خودداری کنند چرا که باعث اشتعال وانفجار می‌شود.همچنین در صورت هرگونه حادثه‌ای ابتدا افراد مسن و کودکان از محل حادثه دور شده و بلافاصله با نیروهای امدادی تماس گرفته شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ادامه داد: شهروندان با مراجعه به محل‌هایی که شهرداری‌ها برای همین منظور در نظر گرفته‌اند می‌توانند چهارشنبه پایان سال ایمن و بی خطری را داشته باشند.

او تاکید کرد: بدون شک آموزش و ارتقای آگاهی‌ها منجر به کاهش آمار حوادث می‌شود و امیدوار هستیم با همکاری و همیاری شهروندان، چهارشنبه‌سوری را بدون حادثه پشت سر بگذاریم./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.