هشدار: مسافران مراقب سامانه بارشی جدید و لغزندگی جاده‌ها باشند

اطلاعیه شماره ۶ ستاد خدمات نوروزی:

بیشترین عملیات امداد و نجات نیز در استان‌های مازندران با ١٢٣ مورد، اصفهان با ١١٨ مورد و فارس با ١٠٩ مورد انجام شده است

به گزارش شهروند آنلاین؛بر اساس اطلاعیه شماره 6 ستاد خدمات نوروزی هلال‌احمر 5 تا 7 بعد از ظهر پرتصادف‌ترین ساعات در نوروز 1402 است. اطلاعیه شماره 6 ستاد خدمات نوروزی هلال‌احمر به شرح زیر است:

1.طبق آخرین گزارش‌ها از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال‌احمر، در 12 روز از اجرای طرح امداد نوروزی در سطح جاده‌های کشور، از جمع 2039 ماموریت امدادی که با حضور امدادگران هلال‌احمر پوشش داده شده، 1081 مورد مربوط به سوانح ترافیکی بوده است. همچنین با تلاش امدادگران، 251 مصدوم که در خودروهای تصادفی گیر افتاده بودند، رهاسازی شدند.

بیشترین عملیات امداد و نجات نیز در استان‌های مازندران با ١٢٣ مورد، اصفهان با ١١٨ مورد و فارس با ١٠٩ مورد انجام شده است.

2.طبق برآوردهای انجام شده در 12 روز گذشته، بیشترین تصادفات در ساعات 17 تا 19 (5 تا 7 عصر) رخ داده و بیشترین عملیات‌های امداد جاده‌ای هلال‌احمر در این ساعات رقم خورده است.

  1. حدود 38 هزار نفر در مدت اجرای طرح‌های نوروزی، از خدمات امدادی هلال‌احمر در حوادث مختلف که بیشترین آنها تصادفات جاده‌ای بوده، استفاده کرده اند.
  2. براساس تحلیل‌های انجام شده در عملیات‌های امداد نوروزی هلال‌احمر در جاده‌ها، محورهای شرقی کشور (مازندران، گلستان، خراسان شمالی و رضوی) دارای بیشترین مصدومان جاده‌ای انتقال یافته به مراکز درمانی بود‌ه‌اند.
  3. با توجه به ورود موج بارشی جدید به کشور و لغزنده شدن سطح جاده‌ها در بسیاری از مناطق کشور از امروز ششم فروردین تا جمعه 11 فروردین ماه و احتمال بروز تصادفات ناشی از حوادث جوی، رعایت نکات ایمنی زیر به مسافران نوروزی توصیه می‌شود.

الف- در صورت بارش باران به دلیل لغزنده شدن جاده‌ها، سرعت خودروی خود را کاهش دهید و با سرعت مطمئنه برانید.

ب- تیغه‌های برق پاک کن خودرو را از نظر ظاهری و مکانیکی بررسی کنید. ممکن است بدنه تیغه‌ها از نظر ظاهری سالم باشند ولی بخش پلاستیکی آنها کارایی و کیفیت لازم را نداشته باشند.

قبل از رانندگی در جاده از تمیز بودن شیشه‌های خودرو و آینه‌ها و سالم بودن برف پاک کن‌ها و چراغ های جلو عقب و چراغ ترمز مطمئن شوید.

69 هزار امداگر و جوان هلال احمر در 2 هزار پایگاه در اقصی نقاط کشور بصورت 24 ساعته آماده امدادرسانی به مسافران نوروزی هستند و هموطنان عزیز در صورت نیاز به هرگونه کمک نیز می‌توانند به این پایگاهها مراجعه کنند.

در هرجای ایران که هستید در صورت نیاز به امداد ونجات در حوادث، امدادگران هلال احمر درکوتاه ترین زمان ممکن درکنار شما خواهند بود.

شماره تلفن امداد ونجات هلال احمر  112 در هر ساعت از شبانه روز، آماده امداد و نجات افراد حادثه دیده است.

ستاد خدمات نوروزی هلال احمر/پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.