هشدار به مسافران در پایان سفرهای نوروزی/ ارائه خدمات به ۳.۵ میلیون مسافر در ایام عید

اطلاعیه شماره ۷ ستاد خدمات نوروزی هلال احمر

درنوروز 1402 تاکنون بیش از ۳ میلیون نفر از خدمات ایمنی وسلامت – اکیپ های سیار کمک های اولیه و … امدادگران و داوطلبان هلال احمر در سراسر کشور استفاده کرده‌اند

به گزارش شهروند آنلاین؛جمعیت هلال‌احمر با صدور اطلاعیه شماره ۷، توصیه‌هایی در موج بازگشت مسافران از سفرهای نوروزی ارائه کرد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ هفتمین اطلاعیه ستاد خدمات نوروزی جمعیت به شرح زیر است:

آخرین وضعیت امداد و نجات مسافران نوروزی به اطلاع مردم عزیز ایران به شرح ذیل می رسد:
1. بدلیل افزایش سفرهای نوروزی درسال جاری تاکنون بیش از ۳ هزار عملیات امداد و نجات جان مسافران نوروزی صورت گرفته است که 47 درصد از این عملیات شامل تصادفات جاده ای و سایر موارد شامل سوانح جوی در جاده‌ها – کوهستانی – ساحلی و …. بوده است.
2. تاکنون بیش از 17 هزار نفر درمان سرپایی و بدلیل شرایط بجرانی مسافران دربرخی از جاده‌ها حدود سه هزار نفر نیز اسکان اضطراری در محل های امن صورت گرفته است.
3. درنوروز 1402 تاکنون بیش از ۳ میلیون نفر از خدمات ایمنی وسلامت – اکیپ های سیار کمک های اولیه و … امدادگران و داوطلبان هلال احمر در سراسر کشور استفاده کرده‌اند.
4. مراجعه حدود 50 هزار نفر از مسافران نوروزی به مراکز درمانی هلال احمر و استفاده از خدمات پزشکی از دیگر خدمات هلال احمر در این ایام بوده است.
5. با توجه به نزدیک شدن به پایان تعطیلات نوروزی و بازگشت مسافران هموطنان عزیز هشدار جدی پلیس راهور – توصیه‌های ایمنی امدادگران هلال احمر وتوجه به وضعیت اب و هوا و اخرین وضعیت  جاده‌ها – رعایت توصیه‌های ایمنی برای اطمینان از وضعیت خودرو و داشتن لوازم اضطراری برای عبور از جاده‌های کوهستانی  را برای حفظ سلامت خود وسایر سرنشینان خودور جدی بگیرند.
۶۹ هزار تن از امداگران و داوطلبان هلال احمر در دو هزار پایگاه در اقصی نقاط کشور بصورت 24 ساعته اماده امداد رسانی به مسافران نوروزی می‌باشند و هموطنان عزیز در صورت نیاز به هرگونه کمک به این پایگاهها می‌توانندمراجعه کنند.
در هرجای ایران که هستید امدادگران هلال احمردرصورت نیاز به امداد ونجات در حوادث درکوتاه ترین زمان ممکن درکنار شما خواهند بود.
شماره تلفن امداد ونجات هلال احمر  112 و اماده امداد و نجات افراد حادثه دیده می‌باشد  – تماس بگیرید./پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.