ماجرای جنایت‌هایی مرموز در تعطیلات

قضات جنایی به 6 پرونده در 3 روز پایانی سال گذشته و ایام نوروز رسیدگی کردند

قضات جنایی پایتخت در ایام تعطیل روزهای آرامی نداشتند. 6 پرونده جنایی در سه روز پایانی سال گذشته و ایام نوروز امسال، روی میز قضات کشیک قتل دادسرای جنایی پایتخت قرار گرفت. 6 قتل و یک مرگ خودخواسته، موضوعات این پرونده‌ها بودند. از قتل یک پدر و پسر گرفته تا سرقتی مرگبار در خیابان‌های پایتخت، پلیس آگاهی و بازپرس را به محل‌های مختلف تهران کشاند. آنهایی که در شلوغی و هیاهوی عید، باز هم روزهای تلخ و غم‌انگیزی را رقم زدند و حالا یا تحت تعقیب پلیس قرار گرفته‌اند یا در سلول‌های خود منتظر اجرای مجازات هستند.

سیما فراهانی _ شهروندآنلاین|

قتلی مرموز در پمپ بنزین

نخستین پرونده به ساعت 4 صبح 27 اسفند ماه برمی‌گردد. آن زمان رهگذران پسری را در پمپ بنزینی در شهرری پیدا کردند که از ناحیه ران پا به شدت خونریزی داشت. پسر جوان به سختی نفس می‌کشید و قادر به صحبت نبود. بلافاصله امدادگران اورژانس او را به بیمارستان منتقل کردند، اما ساعاتی بعد به‌شدت خونریزی کرد و تسلیم مرگ شد. مرگ پسر 22 ساله  به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت اعلام و تحقیقات در این خصوص آغاز شد. بررسی‌ها نشان داد که مقتول لباس بیرون به تن داشته و تنها یک ضربه به ران پایش باعث مرگ او شده است. در بازرسی بدنی از مقتول، مدارکی که هویت او را برملا کند، به دست نیامد. به دستور بازپرس کشیک قتل شهرری تحقیقات برای شناسایی هویت مقتول و عامل یا عاملان این جنایت از سوی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد.

شلیک مرگبار مجرم فراری

پنجم فروردین سال 1402 بود که نخستین پرونده جنایی در سال جدید روی میز بازپرس کشیک قتل پایتخت قرار گرفت. متهم تحت تعقیب برای اینکه دستگیر نشود، به استقبال مرگی خودخواسته رفت. این حادثه ساعت 5 بعدازظهر پنجم فروردین رخ داد. زمانی که به بازپرس محمد مهدی براعه اعلام شد مجرمی با شلیک به سر خود، دست به خودکشی زده است. تحقیقات نشان داد  لحظاتی قبل از حادثه، مرد جوانی به صورت پیاده در حال عبور از خیابان نواب، تقاطع خیابان هاشمی بود.

در این هنگام ماموران گشت پلیس به او مشکوک شدند، برای همین به این مرد جوان دستور ایست دادند. اما این مرد مشکوک سعی کرد فرار کند. زمانی که ماموران گشت به سمت او حرکت کردند، ناگهان اسلحه کلت کمری را بیرون آورد و به سمت آنها شلیک کرد. به دنبال این تیراندازی، تیر به شانه یکی از ماموران اصابت کرد. ماموران نیز اقدام به شلیک هوایی کردند. در این میان مرد مشکوک ناگهان اسلحه را روی شقیقه‌اش قرار داد و با شلیک یک گلوله به زندگی خود پایان داد.

در بازرسی بدنی از مرد جوان، مدارک شناسایی او به دست آمد. با استعلام هویت مرد جوان، مشخص شد او به اتهام قاچاق موادمخدر و مظنون به قتل از سوی مقامات قضایی تحت تعقیب بوده است.

جنایتی هولناک به خاطر جای پارک

حادثه بعدی ساعت 7:30 شامگاه هشتم فروردین رخ داد. در آن ساعت ماموران گشت پلیس متوجه مرد میانسالی در محدوده یافت‌آباد شدند که چهره‌ای مضطرب و نگران و ظاهری بهم ریخته داشت. در ادامه ماموران سراغ او رفتند و در بازرسی بدنی از مرد 60 ساله آنها کلت کمری از او کشف کردند. مرد آشفته برای تحقیقات به اداره آگاهی منتقل شد.

این مرد میانسال در تحقیقات اولیه به قتل پدر و پسری اعتراف کرد و گفت: «ساعت 6 بعدازظهر در چهاردانگه منطقه اسلامشهر، پدر و پسری را با شلیک گلوله به قتل رساندم. مقتول 53 ساله و پسر 25 ساله‌اش همسایه ما بودند. اختلاف و درگیری ما با مقتول بر سر جای پارک خودرو بود. این اختلاف و درگیری روزبه‌روز بیشتر می‌شد تا اینکه روز حادثه در حال عبور از کوچه محل زندگی‌مان بودم که با مقتول و سه نفر دیگر از اعضای خانواده‌اش مواجه شدم. ابتدا درگیری لفظی داشتیم.

بعد به درگیری فیزیکی تبدیل شد. آنها چهار نفر بودند، اما من تنها بودم و به همین دلیل به من حمله کردند و مرا کتک زدند. در حالی که از اتفاقی که رخ داده بود، ناراحت و عصبانی بودم، وارد خانه شدم و اسلحه کلت کمری‌ام را که 20 سال قبل غیرمجاز خریده بودم، از داخل خانه برداشتم. مقتول و اعضای خانواده‌اش هنوز داخل کوچه بودند که به طرفشان رفتم و شروع به تیراندازی کردم.»

همسرکشی در جنوب تهران

ساعت 7 شب چهارشنبه 9 فروردین نیز چهارمین ماجرای جنایی ایام تعطیل رخ داد. مرد میانسالی به کلانتری 144 جوادیه رفت و از ناپدید شدن دخترش خبر داد. با شکایت مرد میانسال، ماموران کلانتری جوادیه پس از هماهنگی‌های قضایی با بازپرس وحید ناصری وارد خانه زن جوان شدند. به محض ورود به خانه آنها با جسد زن جوان داخل اتاق پذیرایی در حالی مواجه شدند که با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود. یکی از همسایه‌ها در تحقیقات گفت: «ساعت حدود 9 صبح بود که صدای درگیری این زن و همسر 45 ساله‌اش را شنیدیم. آنها بلند فریاد می‌زدند و با هم دعوا می‌کردند که ناگهان صدای درگیری قطع شد. حدود ساعت 11 صبح بود که شوهر این زن با حالتی پریشان از خانه خارج شد.»

با توجه به شواهد و مستندات به دست آمده، احتمال دست داشتن شوهر این زن، در این جنایت قوت گرفت و بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران دستور بازداشت او را صادر کرد.

جنایت سارقان خشن

ساعت 2 بامداد نهم فروردین امسال به بازپرس وحید ناصری ششمین جنایت گزارش شد. یک جوان در ضربات چاقو کشته شده بود. در تحقیقات صورت گرفته، یکی از اقوام مقتول که شاهد این جنایت بود، به تیم جنایی گفت: «به همراه مقتول که از اتباع افغان است، در حال عبور از پل عابر پیاده بودم که چند مرد جوان روی پل عابر پیاده راه را بر ما سد کردند. آنها با تهدید چاقو گوشی‌هایمان را سرقت کردند و از آنجا که با مقاومت مقتول مواجه شدند، با چاقو به او چندین ضربه زدند.»

بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران دستور انتقال جسد به پزشکی‌قانونی و تحقیقات برای دستگیری سارقان جنایتکار را صادر کرد.

درگیری مرگبار معتادان شیشه‌ای

ساعت 7:30 شامگاه 10 فروردین نیز یکی دیگر از قتل‌های پایتخت در یک درگیری خونین در جنوب تهران رخ داد. بلافاصله پس از این درگیری ماموران کلانتری 116 مولوی راهی محل شده و با بدن نیمه جان مرد 35 ساله مواجه شدند. مرد جوان به بیمارستان منتقل شد، اما تنها 30دقیقه پس از انتقال به بیمارستان تسلیم مرگ شد. در تحقیقات صورت‌گرفته مشخص شد مقتول اعتیاد به موادمخدر داشته و محل درگیری نیز پاتوق موادفروشان بوده است. با حضور تیمی از کارآگاهان اداره دهم در محل و تحقیق از شاهدان و افرادی که در پاتوق حضور داشتند، راز قتل مرد معتاد برملا شد. عامل جنایت یکی از معتادان پاتوق بود که خیلی زود دستگیر شد. او به قتل بر سر درگیری به خاطر پاتوق اعتراف کرد.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.