چگونه خودروها در سراشیبی قیمت افتادند؟

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که در دو هفته گذشته قیمت خودروهای خارجی به‌طور متوسط ۲۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

به گزارش شهروند آنلاین،«امید قالیباف» در گفت‌وگو با ایرنا، با استناد به آمارهای اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران به کاهش متوسط ۱۴۰ میلیون تومانی قیمت خودروهای مونتاژی و افت بیش از ۹۰ میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در دو هفته گذشته اشاره کرد.

او با اشاره به آغاز تحویل پیش از موعد خودروهای طرح فروش یکپارچه از سوی ایران‌خودرو از روز جاری، افزود: افزایش عرضه و تحویل خودرو و همچنین مطرح شدن لایحه دوفوریتی واردات خودروهای کارکرده، دلایل اصلی کاهش قیمت‌ها بوده است.

مهلت ویرایش تبدیل وضعیت در سامانه یکپارچه تمدید شد

مشاور وزیر صمت در ادامه از تمدید مهلت ویرایش تبدیل وضعیت افراد در سامانه یکپارچه فروش خودرو تا فردا (یکشنبه، دهم اردیبهشت) خبر داد و یادآور شد: مهلت ویرایش برای افرادی است که مشمول نوبت‌دهی دریافت خودرو در سال ۱۴۰۳ شده بودند و می‌توانند با مراجعه به سایت نسبت به تغییر مدل خودروهایشان اقدام کنند.

او گفت: برخی افراد به دنبال انصراف دادن از این طرح و ثبت‌نام در نوبت دوم در مورخ ۱۶ اردیبهشت‌ماه هستند، اما اکنون گزینه انصراف بسته شده است و این انسداد تا زمان انجام ویرایش تبدیل وضعیت افراد در سامانه یکپارچه فروش خودرو ادامه خواهد داشت؛ زیرا عده‌ای به اشتباه از کل طرح انصراف می‌دادند.

قالیباف تاکید کرد: پس از اتمام مهلت ویرایش در سامانه یکپارچه، گزینه انصراف مجدد فعال خواهد شد.

آغاز تعویض «کلید به کلید» تاکسی‌های فرسوده

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین از آغاز طرح تعویض کلید به کلید ۱۰ هزار تاکسی فرسوده از روز جاری خبر داد و گفت: به این منظور، سامانه nnhk.ir از امروز آماده اجرای طرح است.

او بیان‌داشت: سازمان تاکسیرانی برای تعویض ۱۰ هزار تاکسی فرسوده با یکی از خودروسازان قرارداد دارد که از این تعداد تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ نفر تاکسی خود را تحویل گرفته‌اند.

قالیباف ادامه‌داد: تعداد هفت‌هزار و ۵۰۰ نفر نیز تاکنون برای ثبت‌نام اقدام کرده و باید برای تکمیل فرآیند اقدام کنند و بقیه حدود ۳۰۰ نفر هیچ اقدامی انجام نداده‌اند.

او تصریح‌کرد: در طرح کلید به کلید، صاحبان تاکسی‌های فرسوده به محض تحویل خودروی خود، تاکسی نو تحویل خواهند گرفت و امید می‌رود امسال سرعت جایگزینی خودرو فرسوده شتاب بگیرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.