ارتباط ایران و سوریه نه سیاسی بلکه قلبی است

رئیسی در اجتماع اقشار مختلف مردم سوریه در زینبیه دمشق:

رئیس جمهور اظهار داشت: ارتباط ایران و سوریه صرفاً روابطی سیاسی و دیپلماتیک نیست، بلکه ارتباطی قلبی و راهبردی است که هر روز عمیق‌تر می‌شود و این برادری گسستنی نیست تا به پیروزی نهایی برسد؛ این وعده الهی است که «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت أقدامکم»

به گزارش شهروند آنلاین؛ سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه در اجتماع پرشور اقشار مختلف مردم، خانواده شهدا، فرماندهان و رزمندگان محور مقاومت و علمای مذاهب مختلف سوری در حرم مطهر حضرت زینب (س)، به ساحت قدسی امام حسین (ع) و خواهر بزرگوارش حضرت زینب (س) و نیز همه شهدا و جانبازانی که در پیروی از راه امام حسین (ع) و برای اعتلای کلمه حق و ابطال باطل خونشان بر زمین ریخت، درود فرستاد.
رئیس جمهور افزود: کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی، ۱۲ سال با حمایت‌های مالی، تجهیزاتی و رسانه‌ای از گروهک‌های تروریستی، علیه سوریه فتنه‌انگیزی کردند و در این کشور کشتار و ویرانی به راه انداختند، اما امروز سوریه مقاوم و سرافراز ایستاده و ننگ ابدی آن توطئه‌ها برای دشمنان اسلام و عزت برای مجاهدان راه خدا مانده است.
رئیسی افزود: روزی که جریان تکفیری آغاز شد و عراق و سوریه را مورد حمله قرار داد، برخی شرایط را به درستی تحلیل نکردند، ولی مقتدای بصیرت‌آفرین ما فرمود جنس این دسیسه‌ها آمریکایی و صهیونیستی است.
رئیس جمهور اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب با تحلیل درست تحولات و شرایط، مسیر مقاومت را هدایت کردند و در جهان اسلام مقابل تکفیری‌ها و جنایتکاران وحدت ایجاد کردند.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مقاومت دولت و ملت سوریه و مقاومت مردم فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی و مقاومت مردان و زنان منطقه در مقابل رژیم صهیونیستی شرایط را به نفع جبهه مقاومت تغییر داده است، تصریح کرد: انتفاضه اول تا چهارم مردم مقاوم فلسطین و پیروزی‌های حزب‌الله لبنان و مقاومت فلسطین در جنگ‌های ۳۳ روزه، ۲۲ روزه و ۷ روزه، شرایط را به گونه‌ای تغییر داد که امروز اسرائیل از هر زمانی شکننده‌تر شده و مجاهدان راه خدا از همیشه قوی‌تر شده‌اند.
رئیسی با بیان اینکه سوریه همانطور که ۱۲ سال ایستادگی کرد و پیروز شد، امروز به دست توانای شما مردم ساخته و همه خرابی‌ها به بناهایی ماندگار تبدیل خواهد شد، گفت: جمهوری اسلامی همانطور که در روزهای سخت کنار دولت و ملت سوریه ایستاد، در دوران بازسازی هم کنار شما خواهد بود.
رئیس جمهور اظهار داشت: ارتباط ایران و سوریه صرفاً روابطی سیاسی و دیپلماتیک نیست، بلکه ارتباطی قلبی و راهبردی است که هر روز عمیق‌تر می‌شود و این برادری گسستنی نیست تا به پیروزی نهایی برسد؛ این وعده الهی است که «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت أقدامکم».

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.