ضرورت بومی‌سازی ابزارهای امدادی و درمانی

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد:

دبیرکل جمعیت هلال احمر در مراسم بزرگداشت روزجهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: بومی‌سازی ابزار و دستگاه‌های حوزه امداد و نجات و همچنین درمان و توانبخشی با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان از اولویت‌های هلال احمر در 2 سال گذشته بوده است

به گزارش شهروند آنلاین؛ یعقوب سلیمانی صبح امروز در جمع امدادگران، جوانان و کارکنان جمعیت هلال احمر که به مناسبت روزجهانی صلیب سرخ و هلال احمر در سالن 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی حاضر شده بودند؛ گفت: ارائه خدمات امداد و نجات به 765 هزار و 648 نفر در سال گذشته نیازمند نوسازی ناوگان، افزایش ابزارها و تقویت توان لجستیکی است. از آن‌جا که اغلب این لوازم وارداتی است و تحریم‌ها نیز هزینه تهیه آن‌ها را افزایش می‌دهد؛ لزوم بومی‌سازی تولید آن‌ها بیش از همیشه احساس می‌شود.
او ادامه داد: در حوزه سلامت، به خصوص توانبخشی نیز همین مشکلات را داریم. قطعات ارتز و پروتز اغلب از طریق واردات تامین می‌شد. در سال گذشته همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و هدایت آن‌ها منجر به بومی‌سازی و خودکفایی 70 درصدی در قطعات و لوازم ارتز شد و همچنین تست بالینی اولین دست مصنوعی الکترونیک در جمعبت هلال احمر با موفقیت انجام شد.
یعقوب سلیمانی تاکید کرد: بومی‌سازی و همکاری با شرکت‌‎های دانش‌بنیان در 2 سال گذشته شتاب گرفت و این موضوع در سال جدید هم از اولویت‌های جمعیت هلال احمر است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر افزایش خانه‌های هلال به 6 هزار و 600 خانه را از دستاوردهای مهم هلال احمر در حوزه آموزش همگانی دانست و گفت: خانه‌های هلال در مناطق عشایری، روستایی و کم‌برخوردار شهری با استفاده از منابع انسانی همان منطقه و با رویکرد محله محور، آموزش‌های همگانی مواجهه با مخاطرات و کمک‌های اولیه را در بین مردم ترویج می‌دهند. توجه به تبعات نامطلوب تغییرات اقلیمی و آموزش مواجهه با مخاطرات آن موضوعی بود که در سال گذشته بسیار بر آن تاکید کردیم و خانه‌های هلال سراسر کشور آن را در اولویت قرار دادند.
یعقوب سلیمانی با تبریک صدو یکمین سالروز تاسیس هلال احمر در ایران، سرمایه اجتماعی را ستون اصلی این جمعیت خواند و گفت: جمعیت هلال احمر همه توفیقات به دست آمده در یک قرن گذشته را مدیون فعالیت داوطلبانه اعضای خود می‌داند.
گفتنی‌است؛ مراسم گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با حضور و سخنرانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به پایان رسید./پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.