ناآرامی‌ها به پیشاور پاکستان رسید

ناآرامی‌ها در پیشاور پاکستان ۳۱ کشته و زخمی برجای گذاشت.

به گزارش شهروند آنلاین از اسلام آباد،‌ به نقل از سایت خبری «جیو نیوز»، تظاهرات هواداران حزب تحریک انصاف پاکستان در اعتراض به دستگیری «عمران خان» در شهر پیشاور پاکستان منجر به درگیری شدید میان معترضین و نیرو‌های امنیتی شد.

ناآرامی‌های ناشی از اعتراضات به دستگیری «عمران خان» نخست‌وزیر سابق پاکستان در شهر‌های مختلف پاکستان تشدید شده است.

بر اساس این گزارش ناآرامی‌ها در شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا پاکستان دستکم ۴ کشته و ۲۷ زخمی برجای گذاشته که گفته می‌شود وضعیت برخی از مصدومین نیز وخیم است.

رسانه‌های پاکستانی با بیان اینکه معترضین در شهر پیشاور پاکستان ساختمان دولتی «رادیو پاکستان» را به آتش کشیده‌اند، جو امنیتی این شهر را بسیار متشنج گزارش می‌کنند.

خبرگزاری «جیو نیوز» به نقل از گزارشات میدانی اعلام کرد: معترضین نیز همانند نیرو‌های امنیتی مسلح هستند از این رو دولت محلی ایالت خیبرپختونخوا پاکستان نیز پس از دولت پنجاب برای برقراری امنیت و کاهش ناآرامی‌ها ارتش این کشور را فراخوانده است.

سایر شهر‌های پاکستان از جمله اسلام آباد پایتخت پاکستان نیز شاهد تظاهرات هواداران حزب تحریک انصاف است، به گونه‌ای که رئیس پلیس اسلام آباد نیز از احتمال استقرار نیرو‌های ارتش در پایتخت خبر داد.

گفتنی است عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان روز گذشته به حکم دیوان محاسبات ملی این کشور در ارتباط با پرونده فساد مالی بازداشت شده است./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.