سلاطین کوکائین بالای چوبه دار!

گزارش شهروند از اعدام یک متجاوز و 3 قاچاقچی

چهار نفر بودند. قرار بود که زندگیشان تمام شود. طناب ضخیم سفیدرنگ را که دیدند، زندگی برایشان همانجا توقف کرد. دیگر دنیا را نمی‌دیدند. قرار بود اعدام شوند. جان گرفته بودند و باید جان‌شان گرفته می‌شد. لحظه مجازات فرا رسیده بود. این چهار مرد اما درست در ثانیه‌های آخر، تمام تلاش خود را کردند. گریه و التماس‌هایشان در نهایت نتیجه‌بخش بود. مردان قاتل با گرفتن مهلت از خانواده‌های شاکی، باز هم به سلول‌های خود برگشتند. فرصتی که به آنها داده شد، به این معنی نیست که از مجازات رهایی یافته‌اند. آنها فقط توانستند مهلت بگیرند تا مانند مرد متجاوزی که تلاش‌هایش برای زنده ماندن، نتیجه نداد، به دار مجازات آویخته نشوند. مرد متجاوز که به دوست همسرش رحم نکرده بود، اما صبح دیروز اعدام شد. این در حالی است که سه نفر از بزرگ‌ترین قاچاقچیان کوکائین در کشور نیز سحرگاه دیروز در زندان قزلحصار به دار مجازات آویخته شدند. بنابراین چهار مرد قاتل به سلول‌های خود بازگشتند، یک مرد متجاوز و سه قاچاقچی هم اعدام شدند.

سیما فراهانی _ شهروندآنلاین| در بین اعدامی‌های دیروز، از پنج مردی که به زندان رجایی‌شهر منتقل شدند، فقط یک مرد متجاوز اعدام شد. این مرد به‌خاطر وسوسه‌های شیطانی، نقشه شومی کشید و به دوست همسرش تجاوز کرد. ماجرای پرونده سهیل به روز 17شهریور سال 96 برمی‌گردد. آن روز سهیل با صمیمی‌ترین دوست همسرش تماس گرفت و به بهانه‌ای او را به خانه‌شان کشاند. او به نسترن گفت که حال همسرش بد شده و نیاز به کمک دارد. نسترن به‌سرعت خودش را به خانه دوستش رساند تا بتواند به او کمک کند. ولی با در بسته و نقشه‌ای شیطانی مواجه شد.

نقشه برای تجاوز

این دختر وقتی از دخمه شوهر دوستش فرار کرد، مستقیم پیش پلیس رفت و ماجرا را روایت کرد: «من و شوهرم با سهیل و همسرش دوستان خانوادگی صمیمی بودیم. البته این دوستی در ابتدا بین من و همسر سهیل بود. به‌واسطه دوستی ما، همسران‌مان هم با هم رفیق شده بودند. مرتب به خانه‌های همدیگر رفت‌وآمد داشتیم. تااینکه سهیل با من تماس گرفت و با صدایی مضطرب گفت که حال همسرش بد شده. من هم به خانه‌شان رفتم. ولی سهیل تنها بود. او در را قفل کرد و با تهدید چاقو به من تجاوز کرد. حتی گفت اگر به کسی ماجرا را بگویم، خانواده‌ام را می‌کشد و آبرویم را می‌برد. با این حال از آن خانه بیرون آمدم و تصمیم به شکایت گرفتم.»

اجرای حکم اعدام

با اعلام این شکایت بلافاصله سهیل دستگیر شد و در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کرد. او گفت: «مدتی بود که از نسترن خوشم می‌آمد. برای همین دچار وسوسه شدم و تصمیم گرفتم به او تجاوز کنم. روز حادثه، همسرم در خانه نبود. به دیدن مادرش رفته بود. من هم نسترن را به خانه‌مان کشاندم و به او تجاوز کردم. ولی حسابی او را ترساندم و تصور نمی‌کردم که شکایت کند.»

سهیل پس از برگزاری جلسه محاکمه، از سوی هیأت قضایی شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران، به اعدام محکوم شد. این حکم به تایید قضات شعبه 19دیوان‌عالی کشور رسید و در نهایت پرونده روی میز شعبه دوم دادسرای اجرای احکام قرار گرفت. سهیل صبح دیروز هرچه التماس کرد، فایده نداشت و اعدام شد.

حمله مرگبار به قهوه‌خانه

یکی از مردانی که صبح دیروز پای چوبه دار رفت اما اعدام نشد، قاتل شرور قهوه‌خانه‌ای در مسعودیه است. او روز 14آذر سال 98به  قهوه‌خانه‌ای در منطقه مسگرآباد محله مسعودیه حمله کرد. آن روز هدایت و سه نفر از دوستانش برای کری‌خوانی به آن قهوه‌خانه رفتند. هدایت از چندی قبل با یک نفر در آن قهوه‌خانه به‌صورت مجازی کری‌خوانی داشت. کری‌خوانی و کل‌کل آنها در نهایت به قدرت‌نمایی در یک قهوه‌خانه کشیده شد. او و دوستانش با یک خودروی پژو پارس به قهوه‌خانه رفتند و آنجا را به رگبار بستند. در میان این رگبارها، هدایت، یک راننده تاکسی اینترنتی و پسری جوان را به قتل رساند. او همچنین پسری 13ساله را هم زخمی کرد و متواری شد.

مهلت زندگی به قاتل 2 نفر

ماموران کلانتری 157مسعودیه بلافاصله خود را به محل حادثه رساندند و در نهایت هدایت دستگیر شد. او به جرم خود اعتراف کرد. این اقدام هدایت در نهایت در دادگاه به‌خاطر ایجاد رعب و وحشت، محاربه شناخته شد. هیأت قضایی در ابتدا به اتهام محاربه این پسر را به اعدام محکوم کردند. در ادامه او به‌خاطر قتل دو نفر، به دو بار قصاص نیز محکوم شد. از آنجایی که اجرای حکم قصاص بر حکم اعدام اولویت دارد، او صبح دیروز برای اجرای دو بار قصاص پای چوبه دار رفت. با این حال توانست مهلت بگیرد. این در حالی است که اگر هدایت حتی موفق به جلب رضایت از خانواده دو مقتول شود، حکم اعدام او به‌خاطر محاربه، در فرصت مناسب اجرا خواهد شد.

ماجرای قتل تاجر مواد شوینده

دومین مجرمی که سحرگاه دیروز، طناب دار را به چشم دید، اما توانست به سلول خود برگردد، مردی بود که سه سال قبل یک تاجر مواد شوینده را به قتل رسانده بود. این مرد دهم تیر سال 99به‌خاطر بدهی 600میلیون تومانی، مرد تاجر را به یک باغ گیلاس در جاده کن کشاند. این مرد با مقتول دوست بود و از او پول گرفته بود. وقتی مقتول برای پس گرفتن پولش، اصرار می‌کرد، این مرد نقشه وحشتناکی کشید.

او دوستش را به باغ کشاند و او را کشت. خودروی مقتول را هم به آتش کشید تا شاید بتواند تمام رد و نشان‌های خودش را پاک کند، اما پلیس او را خیلی زود شناسایی و دستگیر کرد و این مرد مجبور به اعتراف شد. قاتل مرد تاجر، صبح دیروز وقتی پای چوبه دار رفت، با التماس از خانواده مقتول خواست تا او را اعدام نکنند. این مرد نیز توانست از خانواده شاکی مهلت بگیرد.

راز قتل زن میانسال در خانه ویلایی

پرونده بعدی مربوط به قتل زنی میانسال در خانه ویلایی در شمال کشور است. این مرد، مادر یکی از دوستانش را به‌خاطر پول کشته بود. وقتی زن میانسال ناپدید شد و با شکایت پسرش، پلیس در جست‌وجوی او بود، در نهایت تحقیقات ماموران را به قاتل رساند. قاتل، دوست پسر مقتول بود و در بازجویی‌ها به این جنایت اعتراف کرد. او گفت: «از چند ماه پیش با پسر مقتول دوست شده بودم. به‌خاطر همین به خانه‌شان رفت‌وآمد داشتم. در این رفت‌وآمدها متوجه وضع مالی خوب آنها شدم. من مشکلات مالی زیادی داشتم. به همین دلیل وسوسه شدم که طلاها و پول‌های مقتول را سرقت کنم، اما چون فرنگیس مرا می‌شناخت و هویتم را لو می‌داد، برای همین تصمیم به قتل گرفتم.

به مقتول گفتم دوستی دارم که در کار خریدوفروش طلاست و می‌توانی با خرید طلا در این کار سرمایه‌گذاری کنی. روز حادثه فرنگیس را از خانه بیرون کشاندم. به دروغ به او گفتم دوستم ساکن یکی از شهرهای شمالی کشور است و با او راهی شمال شدیم. از قبل ویلایی اجاره کرده بودم و فرنگیس را به بهانه دیدار دوستم به آن خانه کشاندم. پس از سرقت طلاها، او را با روسری‌اش خفه کردم و جسد را داخل چاهی در همان ویلا انداختم و راهی تهران شدم.»

این قاتل نیز صبح دیروز حکم قصاصش اجرا نشد و با گرفتن مهلت به سلولش برگشت.

قتل به‌خاطر مشکلات مالی

آخرین مرد اعدامی که صبح دیروز توانست از خانواده مقتول مهلت بگیرد، مردی است که روز ششم بهمن سال 94دوستش را کشت. او از قبل با دوستش به‌خاطر مشکلات مالی، درگیری داشت. او آن روز بار دیگر به‌خاطر مسائل مالی با دوستش درگیر شد و در نهایت او را کشت. این مجرم نیز به قصاص محکوم شد و صبح دیروز پای چوبه دار رفت، اما اولیای‌دم طناب دار را از گردن او بیرون آوردند. او نیز یکی از مردانی بود که سحرگاه دیروز توانست از خانواده مقتول مهلت بگیرد و اگر در فرصت به‌دست آمده نتواند خانواده مقتول را به بخشش راضی کند، در نهایت اعدام خواهد شد.

اجرای حکم اعدام 3 نفر از بزرگ‌ترین باند کوکائین کشور

این در حالی است که سحرگاه دیروز حکم اعدام ۳ نفر از اعضای باند پنجک که بزرگ‌ترین باند توزیع کوکائین در کشور بودند، پس از طی مراحل قانونی اجرا شد. سرکرده این باند که در زمان دستگیری ۳۲ سال داشت پس از جشنی که به بهانه رسیدن اموالش به ۴۰ میلیارد تومان، برگزار کرده بود، دستگیر شد.

این جشن در حوالی کرج برگزار شده و نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه برگزاری آن شده بود. سرکرده این باند یک دهه در امر حمل و توزیع مواد‌مخدر فعالیت داشت. به‌گفته پلیس علاوه بر شناسایی چندین دستگاه خودروی لکسوس، جنسیس و…، یک قایق تفریحی لوکس هم بخشی از اموال این قاچاقچی بزرگ بود که در زمان دستگیری‌اش در یکی از بنادر شمالی کشور پهلو گرفته بود. اموال این باند در شمال تهران، کرج و شمال کشور شناسایی و توقیف شد. در زمان دستگیری از اعضای این باند یک کیلو کوکائین، تریاک و شیشه کشف شد. در نهایت نیز سه نفر از اعضای این باند، پس از تایید حکم‌شان، در دیوان عالی کشور، در لیست اعدامی‌های دیروز قرار گرفتند و در زندان قزلحصار به دار مجازات آویخته شدند.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.