مشکل آتش‌نشانی با ساختمان‌های قدیمی

فهرست ۹۵ ساختمان ناایمن پایتخت به دستگاه قضائی فرستاده می‌شود

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اعلام لیست ۹۵ ساختمان ناایمن به دستگاه قضائی تا هفته آینده خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، قدرت‌الله محمدی، روز سه‌شنبه اظهار داشت: ساختمان‌های ناایمنی که قدمت زیادی دارند، یکی از معضلات اساسی شهر تهران هستند، در ساختمان‌های جدید مشکل خاصی نداریم. حدود ۱۲ سال است که ساختمان‌هایی که بالای شش طبقه هستند از آتش‌نشانی تاییدیه دریافت می‌کنند و خوشبختانه اتفاق خاصی در این زمینه نداشتیم و مشکل ما عمدتاً با ساختمان‌های قدیمی است.

او افزود: ساختمان‌هایی که پیش از قوانین ساخته شده‌اند و همه نوع کاربری از اداری، تجاری، مسکونی و صنعتی، دولتی و خصوصی در آن وجود دارد. ساختمان‌های جدید به دلیل الزام بر دریافت پایان کار، موظف به انجام اقدامات مربوط به سازمان آتش‌نشانی هستند بنابراین دستورالعمل‌ها را انجام می‌دهند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: از ابتدای سال قبل، دستگاه قضا همکاری بسیار خوبی را با سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران آغاز کرد و ما سال گذشته در همین زمان ۱۲۹ ساختمان ناایمن داشتیم که سالها در همین عدد مانده بود، ساختمان‌هایی بسیار پرخطر که جزو خط قرمزها بودند و همواره نگرانی‌های متعددی دررابطه با این ساختمان‌ها داشتم مبادا اتفاقی رخ دهد.

او افزود: با ورود دستگاه قضا و جلساتی که به دفعات با مالکان ساختمان‌های ناایمن داشتیم بعضی از مالکان پای کار آمدند و تشکیل پرونده دادند، دستورالعمل را دریافت و شرکت مجری خود را انتخاب کردند و حتی عده‌ای از مالکان ساختمان‌های ناایمن، تا مرز تایید ایمنی ساختمان نیز پیش رفتند.

او خاطرنشان کرد: متاسفانه مالکان حدود ۹۵ ساختمان ناایمن، تاکنون اقدام خاصی را آغاز نکرده‌اند که سازمان آتش‌نشانی اخطارهای لازم را به آنها ارائه کرده و طی روزهای آینده مکاتبات سازمان آتش‌نشانی با دستگاه قضائی مبنی بر اعلام نام، نشانی و هویت ساختمان‌ها به دستگاه قضائی انجام‌ می‌شود.

محمدی ادامه داد: دستگاه قضائی با مالکان این۹۵ ساختمان برخورد قانونی خواهد کرد و سازمان آتش‌نشانی از زمان ابلاغ دستور‌العمل ایمنی تا هنگام رفع موارد ناایمن همراه مالکان ساختمان‌های ناایمن خواهد بود و در این راستا نسبت به صدور فراخوان نیز اقدام کرده است.

او خاطرنشان کرد: تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ لیست ۹۵ ساختمان ناایمن به دستگاه قضائی اعلام خواهد شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.