مخبر: هدف دولت، مردمی سازی برگزاری مراسم اربعین است

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر مشارکت دادن مردم در برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین گفت: هدف دولت مردمی‌سازی این مراسم است چرا که مدیریت و اجرای برنامه‌ها با اتکاء بر ظرفیت‌های مردمی و گروه‌های جهادی مشکلات را به حداقل می‌رساند

به گزارش شهروند آنلاین؛ محمد مخبر امروز (۲۸ اردیبهشت ماه) در جلسه فعالان مردمی مراسم اربعین با بیان اینکه برگزاری این مراسم از جهات گوناگون مذهبی، سیاسی و بین‌المللی دارای اهمیت فراوان است، اظهار داشت: باید هم به لحاظ سخت‌افزاری و زیرساخت و هم به لحاظ نرم افزاری به بالاترین سطح آمادگی و هماهنگی برسیم تا این آیین معنوی با حداقل مشکلات و به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی تصریح کرد: مراسم اربعین امسال در شرایطی برگزار خواهد شد که از نظر آب و هوا با گرمای شدیدتری نسبت به سال گذشته مواجه خواهیم بود و بر اساس پیش‌بینی‌ها جمعیت بیشتری از زوار شرکت خواهند کرد و این امر ایجاب می کند که از هم اکنون برنامه ریزی دقیق و منسجمی برای برگزاری مناسب این مراسم داشته باشیم.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر لزوم سازماندهی امکانات مناسب هم در پایانه های مرزی کشور و هم در خاک عراق، گفت: باید تلاش کنیم با اتکاء بر دانش و تجارب سال های گذشته، مشکلات و مسائل به حداقل ممکن کاهش یافته و کاستی ها اصلاح شود.

مخبر تشکیل ستاد دائمی اربعین را پیشنهادی مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: اگر ستاد دائمی اربعین تشکیل شود، ساماندهی مسائل و برنامه ریزی ها با تمرکز بیشتری انجام می شود و پیگیری مسائل به صورت مستمر در طول سال دنبال خواهد شد.

وی از فعالان مردمی مراسم اربعین خواست تا در جلسه آینده ظرفیت های خود را برای مشارکت فعالان مردمی و گروه های جهادی احصاء کنند تا نسبت به نحوه و میزان مشارکت آنها در اجرای برنامه ها و برگزاری مراسم اربعین تصمیم گیری شود.

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان نیز با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی در برگزاری مراسم اربعین گفت: دولت و نهادهای حاکمیتی باید نقش حمایتی و تسهیل گری داشته باشند و اجرای برنامه ها را به مردم و گروه‌های جهادی بسپارند.

در این جلسه هر یک از فعالان مردمی مراسم اربعین گزارشی از مسائل و مشکلات سال های گذشته ارائه و پیشنهاداتی در راستای رفع کاستی و مسائل موجود مطرح کردند./ ایرنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.