نظر دادستان کل درباره کشف حجاب

دادستان کل کشور گفت: دشمن بر روی مساله کشف حجاب بسیار مطالعه کرده و در این حوزه با برنامه به میدان آمده است.

به گزارش شهروند آنلاین،حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور، در گردهمایی تبیینی علما و روحانیون این استان در مهدیه مصلی امام خمینی (ره) شهرکرد گفت: در مدت حکومت کمتر از پنج سال حضرت علی (ع) سه جنگ بسیار تأسف‌انگیز جمل، نهروان و صفین بر او تحمیل شد.

او با اشاره به جریان حاکمیت بنی‌امیه، اوج قدرت معاویه، داستان امام حسن مجتبی (ع) و سپس نهضت کربلا افزود: شکل‌گیری نظام اسلامی در تاریخ اسلام وجود نداشت و امام خمینی (ره) یک حرکت را آغاز و خط مشی را بیان کردند و کلیات نظام را در بیانات خود آوردند.

منتظری گفت: تمامی مسئولان، ائمه جماعت، طلبه‌ها، دانشجویان و قشر‌های مختلف در آزمون الهی هستند و با مواد درسی این کلاس امتحان می‌شویم.

او یادآور شد: در این فراز و نشیب‌ها و جست‌وخیز‌ها هر کسی را با روش و جایگاه متناسب خود امتحان می‌کند و اگر در این مسیر از خود مراقبت نکنیم آسیب می‌بینیم.

دادستان کل کشورگفت: امام خمینی (ره) از سال ۴۰ به جز قرآن، اسلام، راه مستقیم و سعادت اُمت، استقلال و سربلندی ملت چیزی نخواستند و خواسته‌های ایشان در تمامی زوایا براساس هوای نفس نبود.

او گفت: امام خمینی (ره) مجتهد تربیت‌یافته مکتب امام صادق (ع) و امام علی (ع) بود و تمام حوادث دوران ایشان در ۴۴ سال اخیر در ایران رخ داده است.

منتظری تأکید کرد: امروز در وضعیت و شرایط سخت جنگی هستیم. البته جنگ نظامی نیست و از روش‌های دیگر به‌عنوان جنگ ترکیبی بهره‌گیری می‌کنند.

او افزود: مسائل مجازی سایبری، خبررسانی‌های جعلی، مسائل دیپلماتیک بین‌الملل، جنگ اقتصادی و نظامی، مباحث فرهنگی، تضاد دینی و قومی در جنگ‌های قومی تاثیرگذار است.

دادستان کل کشور جهاد تبیین برای همگان را واجب اعلام کرد و گفت: برخورد با مفاسد و کشف حجاب از خواسته‌ها و مطالبه‌های عمومی است.

او یادآور شد: دشمن بر روی مساله کشف حجاب بسیار مطالعه و کار کرده و براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، دشمن در این حوزه با برنامه به میدان آمده است.

منتظری گفت: دستگاه قضائی به گزارش‌های مربوط به فساد رسیدگی می‌کند و دادستانی کل براساس قانون باید فضایی برای انعکاس تخلف‌ها در این حوزه فراهم کند که هم‌اکنون فراهم شده است.

او افزود: من شاهد هستم که دولت سیزدهم به‌شدت با مساله فساد مقابله و مبارزه می‌کند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.