خبر عشقی از پرداخت سود سهام عدالت

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور از پرداخت سود سال ۱۴۰۱ شرکت‌های پذیرنده سهام عدالت در بورس پس از بررسی و برگزاری مجامع شرکت‌ها حداکثر تا شروع نیمه دوم سال خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، مجید عشقی در حاشیه نشست با مدیران واحد‌های تولیدی وصنعتی مازندران درمرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در آمل گفت: برای پرداخت سود سهامداران عدالت، شرکت‌هایی که در سال ۱۴۰۱ به مرحله سوددهی رسیده‌اند، همانند سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه‌پذیر و برابر برنامه زمانبندی پرداخت می‌شود.

او اضافه کرد: امسال شرایط و زمانبندی پرداخت سود سهامداران معمولاً ۴ تا ۶ ماه بعد از برگزاری مجامع شرکت‌ها است که تلاش خواهد شد حداکثر درکوتاه‌ترین زمان پرداخت شود.

انتشار اوراق، راهکار جدید تامین نقدینگی خرید برنج مازندران

رئیس سازمان بورس واوراق بهادار کشور دربخش دیگری به مشکلات کمبود نقدینگی درخرید برنج که اکنون درمازندران به وجود آمده است، اشاره کرد وگفت: دراین راستا مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران، از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس واوراق بهادار اقدام و پیگیری خواهد کرد.

عشقی ادامه داد: در بازار فرابورس با تامین مالی انتشار اوراق برای خرید برنج انجام خواهد شد تا بخشی از مشکلات نقدینگی تجار و بازرگانان حوزه خرید برنج انجام شود.

او یادآورشد: جلسه‌ای با برخی فعالان اقتصادی شهرستان آمل برگزار شد، درخواست مدیران واحد‌ها به واسطه طرح‌های توسعه‌ای که داشتند، نیازمند حمایت وتامین مالی بودند.

عشقی گفت: یکی ازمشکلاتی که ما داریم ناآشنایی بنگاه‌های اقتصادی با ابزار‌های مالی بازار سرمایه است و برای این منظور مدیران واحد‌های تولیدی وصنعتی که نیاز‌ها وطرح‌های توسعه‌ای که داشتند را اعلام کردند وقرار شد برای هر یک از واحدها، چون شرایط و ویژگی‌های آنها متفاوت است هم بحث انتشار اوراق را اعلام آمادگی کردیم که برای برخی ازاین شرکت‌ها انتشار اوراق بدهی در بازار سرمایه داشته باشیم./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.