سازمان امور مهاجران منتظر چراغ سبز مجلس

وزیر کشور از تشکیل سازمانی برای ساماندهی بهتر مهاجران از جمله اتباع افغانستانی خبر داد و گفت: منتظر تصویب مجلس شورای اسلامی برای تشکیل این سازمان هستیم.

به گزارش شهروند آنلاین،احمد وحیدی در گفت‌وگو با ایرنا، با اشاره به ساماندهی مهاجران افغان اظهار داشت: بخش زیادی از بحث، مربوط به شرایط کنونی افغانستان است و بسیاری از آنها از بیم وهراسی که نسبت به جان خود داشتند، به ایران آمده‌اند.

او افزود: بخشی هم دچار مشکلات اقتصادی فراوانی هستند که ناچار شدند به ایران مهاجرت کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه بخشی از مهاجران افغان در راه میهنمان فداکاری کرده‌اند، افزود: برخی از این اتباع نیز در مشاغلی مشغول به کار هستند که وزارت کار آن را قبول دارد.

وحیدی یادآورشد: با این حال، برای تعیین چارچوب‌ها و ساماندهی این مهاجران، سازمان امور مهاجران پیش‌بینی شده است که با تصویب مجلس شورای اسلامی، مراحل ساماندهی بهتر خواهد شد.

ایران از معدود کشورهای دنیا است که بیش از چهار دهه با اتباع خارجی ارتباط مستقیم دارد و طبق آمارهای رسمی در سال ۱۴۰۱ تعداد کل اتباع خارجی مجاز در جغرافیای کشور بیش از چهار میلیون نفر (۴۰۴۰۵۳۱) محاسبه شده است. البته آمارهای غیررسمی حضور اتباع خارجی را به مراتب بیشتر دانسته و تعداد آنها را بین ۶ تا هفت میلیون تخمین زده و برآورد کرده‌اند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.