ضرورت بازتعریف امر به معروف ونهی از منکر در جامعه

دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: به دنبال مطالبه‌گری حقوق ملت و همچنین رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب هستیم که متأسفانه روی زمین مانده است.

به گزارش شهروند آنلاین؛حجت‌الاسلام محمدحسین طاهری آکِردی دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در جلسه معارفه‌اش که امروز ۷ خرداد برگزار شد، با بیان این که این ستاد وظایف بسیار مهمی دارد، گفت: درست است مشکلات فراوانی داریم که حل آنها نیاز به عزم ملی دارد، ولی همه تلاشمان را برای احیای معروفات و رفع منکرات انجام خواهیم داد.

او با بیان اینکه امروز امر به معروف و نهی از منکر دغدغه مردم شده است، افزود: ما در ستاد امر به معروف کار ستادی را پیگیری خواهیم کرد و برای کار‌های صفی از ظرفیت تشکل‌های مردمی بهره خواهیم برد.

طاهری آکردی همچنین بر افزایش همکاری‌ها با سازمان‌ها و نهاد‌ها تأکید کرد و از پیگیری رفع مشکلات ساختاری ستاد امر به معروف خبر داد.

او، گشت ارشاد مسئولان را از مهم‌ترین برنامه‌های ستاد امر به معروف برشمرد و گفت: نباید اجازه دهیم شبکه‌های معاند، ستاد امر به معروف را در برابر مردم قرار دهند، بلکه تلاش خواهیم کرد تا مردم بدانند ستاد کنارشان ایستاده است و نه در مقابل آنها.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، تهیه سند‌های راهبردی در عرصه‌های مختلف همانند نظام اقتصادی، ورزش، محیط زیست و… را از مهم‌ترین برنامه‌های آینده این ستاد بیان کرد.

او با بیان اینکه باید جایگاه ستاد امر به معروف و نهی از منکر بازتعریف شود، گفت: مسئولان باید جایگاهی را که امام راحل برای ستاد قائل بودند بپذیرند. نه این که اگر ستاد در برابر اقداماتشان سکوت کرد، از آن تعریف و تمجید کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به اینکه در حکمرانی متعالی حقوق اقلیت نیز اهمیت دارد و امنیت اصل است، افزود: عدالت‌محوری باید برپایه ولایت باشد.

او اضافه کرد: باید در مصادیق معروف بیشتر تلاش کنیم و آن را جا بیندازیم. امروز عمل به قانون کار جهادی و معروف است.

دبیر ستاد امر به معروف ، عمل به فرمایشات ولی فقیه را معروف دانست و با تأکید بر این که ایشان مطالبات مختلفی دارند، حمایت از تولید ملی را از مصادیق معروف دانست و گفت: چقدر برای احیای شعائر دینی، عفاف و حجاب ، عدالت اقتصادی، از بین بردن فاصله طبقاتی و جلوگیری از تضعیف بیت‌المال تلاش کرده‌ایم؟

طاهری آکردی با بیان این که اسراف به ویژه در دستگاه‌ها و همچنین هدر دادن منابع خدادادی مانند آب، برق ، گاز و… در جامعه بسیار زیاد است، افزود: همه این‌ موارد بیت‌المال است و باید در محضر الهی پاسخگو بود.

دبیر ستاد امر به معروف همچنین از تلاش‌های آقای هاشمی گلپایگانی دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور قدردانی کرد و گفت: از تجارب او بهره خواهیم برد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.