سلطان عمان به تهران رسید

«هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان که در صدر هیاتی بلندپایه به دعوت رسمی سید ابراهیم رئیسی به ایران سفر کرده است، دقایقی پیش وارد فرودگاه مهرآباد شد.

به گزارش شهروند آنلاین، سلطان عمان در بدو ورود مورد استقبال محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهوری و هیات ایرانی قرار گرفت.

مراسم استقبال رسمی از سلطان عمان و هیات همراه تا ساعتی دیگر با حضور سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار و مذاکرات خصوصی سران دو کشور آغاز می‌شود.

رئیس‌جمهوری دوم خرداد سال گذشته در صدر هیأتی عالی‌رتبه و به دعوت پادشاه عمان و با هدف ارتقای روابط در حوزه‌های تجارت، حمل و نقل، انرژی، گردشگری و به ویژه گردشگری سلامت عمان سفر کرد و در بدو ورود به فرودگاه ویژه سلطنتی مسقط سلطان عمان شخصا برای استقبال از رئیسی پای پرواز آمد و او را به کاخ سلطنتی همراهی و آئین استقبال رسمی را هم در کاخ العلم برگزار کرده بود.

دیوان سلطنت عمان پیش از سفر پادشاه عمان اهداف این سفر دو روزه را در راستای تقویت روابط دوستانه دوکشور در زمینه‌های مختلف و گسترش همکاری‌ها و بررسی آخرین تحولات منطقه و جهان عنوان کرد.

سلطان هیثم بن طارق را در این سفر «شهاب بن طارق آل سعید» معاون نخست‌وزیر در امور دفاعی، «خالد بن هلال آلبوسعیدی» وزیر دیوان سلطنت، «سلطان بن محمد النعمانی» وزیر دفتر سلطنت، «بدر بن حمد آلبوسعیدی» وزیر خارجه، «سلطان بن سالم الحبسی» وزیر دارایی، «حمد بن سعید العوفی» رئیس دفتر ویژه پادشاهی، «عبدالسلام بن محمد المرشدی» رئیس سازمان سرمایه‌گذاری، «قیس بن محمد الیوسف» وزیر صنعت و تجارت، «سالم بن ناصر العوفی» وزیر نیرو ‌و معدن، «عبدالله بن خمیس الرئیسی» رئیس ستاد نیروهای مسلح و «ابراهیم بن احمد المعینی» سفیر عمان در تهران همراهی می‌کنند.

پادشاه عمان پیش از این، در سفر به قاهره با عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر دیدار و گفت وگو کرده بود که به گفته منابع خبری، پادشاه عمان درخصوص وساطت میان تهران و قاهره و تلاش برای نزدیک کردن روابط دو کشور با عبدالفتاح سیسی رایزنی کرده است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.