ربع‌ قرن زمامداری رهبری پیش‌بینی‌ناپذیر/ سدسازی اروپا جلوی سیل مهاجران آفریقا!

کیوسک؛ نگاهی به صفحه نخست روزنامه‌های جهان؛ دوشنبه، 29 می 2023

دوشنبه، 29 می 2023، تایمز از تلاش بریتانیا گفت برای متوقف‌کردن صدها هزار مهاجری که تابستان امسال قصد ترک قاره آفریقا را به مقصد اروپا دارند. نیویورک‌تایمز از ربع قرن زمامداری رجب طیب اردوغان نوشت؛ کسی که متحدان غربی خود را خشمگین و کنترلش را بر کشور ترکیه سخت‌تر کرده است.

به گزارش خبرنگار شهروند آنلاین؛ مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های تایمز، نیویورک‌تایمز و گاردین به شرح زیر است:

تایمز

تایمز در روز دوشنبه بر سیاست‌های مهاجرتی بریتانیا متمرکز است. در گزارش این روزنامه آمده: «پلیس آژانس ملی رسیدگی به جنایت بریتانیا به کشورهای شمال آفریقا کمک خواهد کرد تا باندهای قاچاق انسان را که آماده انتقال مهاجران به اروپا هستند، شناسایی و متلاشی کنند؛ تلاشی برای متوقف‌کردن صدها هزار مهاجری که تابستان امسال قصد ترک این  قاره را به مقصد اروپا دارند.» این روزنامه همچنین می‌گوید که دولت ایتالیا پیش‌بینی کرده است امسال 400هزار مهاجر از شمال آفریقا در جست‌وجوی راهی برای ورود به این کشور خواهند بود؛ چهار برابر بیشتر از سال گذشته.

نیویورک‌تایمز

«اردوغان در دور دوم انتخابات پیروز شد تا در قدرت بماند» عنوان گزارش اصلی نیویورک‌تایمز است. در این گزارش آمده: «رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، روز یکشنبه بزرگ‌ترین چالش سیاسی دوران حرفه‌ای خود را پشت سر گذاشت و در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری پیروز شد که پنج سال دیگر را پیش روی رهبری غیرقابل پیش‌بینی قرار داد؛ کسی که متحدان غربی خود را خشمگین و کنترلش را بر کشور ترکیه سخت‌تر کرده است. پیروزی او به این معنی است که آقای اردوغان می‌تواند حداقل برای یک ربع قرن در قدرت بماند و در حالی که در پی چشم‌انداز خود از کشوری با قدرت اقتصادی و ژئوپلیتیکی فزاینده است، تأثیر محافظه‌کارانه‌اش را در جامعه ترکیه عمیق‌تر کند.»

گاردین

افسران پلیس متروپولیتن از رفتن به فراخوان‌های مربوط به سلامت روان خودداری می‌کنند، مگر اینکه ترس از تهدیدی برای زندگی کسی وجود داشته باشد. گاردین در گزارش اختصاصی خود می‌گوید که پلیس متروپولیتن دیگر به تماس‌های اضطراری مربوط به حوادث سلامت روان رسیدگی نخواهد کرد. در نامه‌ای که این روزنامه مشاهده کرده است، سر مارک رولی، کمیسر پلیس متروپولیتن، می‌گوید که به افسران خود دستور خواهد داد تا  به محل هزاران درخواستی که هر ساله برای مقابله با چنین حوادثی دریافت می‌کنند، مراجعه نکنند.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.