تأکید رئیسی بر تقویت کریدورهای منطقه‌ای

رئیس‌جمهوری در در دیدار با دبیرکل سازمان کنفرانس همکاری و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) ضمن اعلام آمادگی برای انتقال و اشتراک تجربیات جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه علم و فناوری، توسعه اقتصادی و مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان‌یافته به کشورهای عضو سیکا بر ضرورت تقویت کریدورهای بین منطقه‌ای تأکید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز سه‌شنبه در دیدار با «غیرت ساری‌بای»، دبیرکل سازمان کنفرانس همکاری و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) با اشاره به ظرفیت‌های بسیار حوزه منطقه‌ای سیکا برای توسعه تعاملات کشورهای عضو، ابراز امیدواری کرد با حمایت اعضا و فعالیت بیشتردبیرخانه، جایگاه این سازمان تقویت شود.

رئیسی همچنین با تاکید بر ارتباط پایدار بین کشورهای عضو، روند تحولات بین‌المللی را به سمت چندجانبه‌گرایی دانست و تصریح کرد: با افول یکجانبه‌گرایی در جهان این کشورهای منطقه و سازمان‌های منطقه‌ای هستند که آینده منطقه و جهان را رقم خواهند زد.

«غیرت ساری‌بای»، دبیرکل سازمان کنفرانس همکاری و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) نیز در این دیدار با تمجید از مشارکت فعال ایران در میزبانی از رویدادهای این سازمان به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم و توسعه اقتصادی به پیشرفت‌های ایران در حوزه‌های مختلف بویژه علم و فناوری اشاره کرد و اشتراک تجارب ایران در این زمینه با کشورهای عضو سیکا را خواستار شد.

«ساری‌بای» همچنین ضمن ابراز خرسندی از تصمیم سران سیکا برای تأسیس صندوقی در سازمان کنفرانس همکاری و اعتمادسازی در آسیا برای حمایت از کشورهای عضو و کمک به تعامل بیشتر اعضای این سازمان از مشارکت ایران در این زمینه نیز قدردانی کرد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.