برنامه‌های صحرایی برای معلمان و دانش‌آموزان

در سال جدید ۱۱ هزار نیرو و ۳۲۰۰ سرباز معلم خواهیم گرفت

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه توجه به هویت ایرانی و اسلامی در تمامی ابعاد در اولویت ما قرار دارد، گفت: برای ایران عزیز و قوی باید آموزش و پرورش قوی داشته باشیم.

به گزارش شهروند آنلاین، رضامراد صحرایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت میلاد باسعادت امام رضا(ع) گفت: موضوع آموزش و پرورش موضوع مهمی است. اگر جامعه مومن و با نشاط و ایران عزیز و قوی می‌خواهیم، باید به آموزش و پرورش توجه کنیم. مسائل آموزش و پرورش امروز ملی هستند و باید با رویکرد جهادی و کار هماهنگ و همه‌جانبه توسط همه دستگاه‌ها آنها را حل کنیم. به تعبیر رهبر معظم انقلاب عبور از گردنه‌های دشوار بدون کمک آموزش و پرورش ممکن نیست.

او ادامه داد: معلمان به عنوان معماران آینده ایران اصلی‌ترین سرمایه اجتماعی کشور هستند. خود را نماینده آقای رئیس‌جمهور در جمع معلمان می‌دانم. ان‌شالله با کمک آنها شان معلمان را بالاتر خواهیم برد.

صحرایی بیان کرد: از امروز که در این جایگاه در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستم، علاوه بر مسائل جاری، موضوع هویت اسلامی ایرانی را اصلی‌ترین وظیفه خود می‌دانم. بحث انقلاب و رسیدن به اهداف انقلاب مسیرش آموزش و پرورش و معلمان هستند و معلمان هستند که این کشور را به اهداف خود خواهند رساند.

او به موضوع تامین نیروی انسانی برای سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: به زودی ۱۱ هزار نیروی خدمات سرایدار استخدام خواهیم کرد؛ همه تلاشمان این است که این جمعیت را بیشتر کنیم. ۳ هزار و ۲۰۰ سرباز معلم خواهیم گرفت؛ با رویکرد آموزشی و تربیتی. کسانی که تاریخ اعزامشان تا ۱ تیرماه است، می‌توانند به ادارات کل آموزش و پرورش مراجعه کنند برای خدمت در جایگاه معلمی ثبت نام کنند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آزمون دبیری خواهیم داشت که این آزمون برای ۲۸ هزار نفر به زودی برگزار خواهد شد.

صحرایی گفت: یک برنامه ویژه نیز برای جلوگیری از سونامی بازنشستگی داریم.

او افزود: معلمانی که دارای مدرک کارشناسی هستند و سن آنها زیر ۶۰ سال است، می‌توانند تا ۶۰ سالگی خدمت خود را به آموزش و پرورش ارائه دهند،البته با رعایت نکاتی که درباره خدمات پیشین آنها وجود دارد. همچنین معلمانی که سن آنها زیر ۶۵ سال است و مدرک کارشناسی ارشد دارند، می‌توانند تا سن ۶۵ سالگی خدمت را ارائه دهند. طبیعتاً این اقدام در مدارس و استان‌هایی است که تراکم کلاسی‌شان بالاتر است و نیروی انسانی‌شان کمتر است. در مورد مربیان پرورشی نیز مجوز جذب ۱۱ هزار نفر گرفته شده است که امیدواریم به زودی این اتفاق بیافتد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اقدام جدید دیگر نیز واریز سرانه دانش‌آموزی به حساب مدارس برای اولین بار بود که سیاست راهبردی ما فعالیت‌های آموزشی و پرورشی خواهد بود.

صحرایی درباره طرح تربیت تابستانه نیز گفت: ۱۰ هزار مدرسه با اولویت مدارس دخترانه با همکاری نهاد‌های فرهنگی برای این طرح آماده‌سازی خواهد شد.

او یادآور شد: در مورد مربیان پرورشی هم مجوز اولیه جذب حدود ۱۱ هزار نفر گرفته شود که امیدوارم به زودی اجرایی شود. برای اولین‌بار سرانه‌های دانش‌آموزی را مستقیم به حساب خود مدارس واریز می‌کنیم.

صحرایی افزود: تربیت تابستانه را هم در نظر داریم که ۱۰ هزار مدرسه با اولویت مدارس دخترانه با همکاری نهاد‌های فرهنگی برای طرح تابستانه آماده خدمت شده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره ترمیم حقوق معلمان، تاکید کرد: موضوع معیشت معلمان یک بار برای همیشه باید حل شود. اما در عین حال باید واقع‌بین بود و مسائل کشور را هم در نظر گرفت. اجرای صحیح رتبه‌بندی به این امر کمک می‌کند. همچنین موضوع «فوق‌العاده‌ ویژه» را در نظر داریم که امیدوارم برای کارکنان تا نیمه اول سال اجرایی شود./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.