رازهای مالیاتی برملا می‌شوند

سبحانیان:49 نفر در کشور بیش از ۲۰ واحد خانه خالی دارند

سبحانیان می‌گوید:در دوماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ بیش از ۵۲۰ خانه خالی شناسایی شده است که از میان خانه‌های شناسایی شده از قبل ۴۹ نفر بیش از ۲۰ واحد مسکونی را مالک بوده‌اند.

به گزارش شهروند آنلاین، سید محمدهادی سبحانیان، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در نشست خبری گفت: برای اولین بار سهم درآمدهای مالیاتی از بودجه کشور به بالای ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است. ۱۸ هزار میلیارد تومان از فرارهای مالیاتی در سال ۱۴۰۱ وصول شده است. همچنین در دو ماهه ابتدای امسال نیز ۸ هزار میلیارد تومان از فرارهای مالیاتی وصول شده است.

به گفته سبحانیان، بیش از ۱۸۰ هزار حساب شخصی شناسایی شده‌اند که غیر تجاری بوده اما فعالیت تجاری داشته‌اند و هیچ اطلاعاتی در نظام مالیاتی نداشته‌اند. علاوه بر این، توانستیم ۴۵ شخص حقیقی را که فاقد هیچ گونه ثبت نامی در نظام مالیاتی بوده اما به میزان بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان واریزی به حساب هریک از این افراد بوده است. در مجموع ۶۶ هزار میلیارد تومان واریزی به حساب این افراد بوده که شناسایی شدند.

او گفت: در سال ۱۴۰۰، حدودا به تعداد ۱۷۷ هزار خودروی لوکس شناسایی شده است. تکلیف قانون بودجه برای مالیات این خودروها ۶ هزار میلیارد تومان بوده، اما میزان مالیات تعیین و اعلام شده به مودیان  ۲ هزار میلیارد تومان است. از این میزان نیز، ۷۷۰ میلیارد تومان مالیات وصول شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی می گوید: در سال ۱۴۰۱، حدودا به تعداد ۲۶۳ هزار خودروی گران قیمت شناسایی شده است. تکلیف قانون بودجه برای مالیات این خودروها ۶ هزار میلیارد تومان بوده، اما میزان مالیات تعیین و اعلام شده به مودیان ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است. از این میزان نیز، ۲۰ میلیارد تومان مالیات وصول شده است. همچنین ۱۲ هزار خانه خالی شناسایی شده و تکلیف قانون بودجه برای این خانه‌ها  ۷۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی بوده است. میزان مالیات تعیین و اعلام شده به مودیان این پایه مالیاتی، ۳۹۲ میلیارد تومان است که از این میزان نیز ۲۵ میلیارد تومان مالیات وصول شده است.

سبحانیان می‌گوید: پارسال تعداد خانه‌های خالی شناسایی شده، ۴۵ هزار است و بیش از ۲ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی از محل این خانه‌ها در قانون بودجه تکلیف شده بود. اما تاکنون ۶ میلیارد تومان مالیات وصول شده است. امسال نیز ۵۲۰ هزار خانه خالی شناسایی شده است. در ضمن تاکنون ۴۹ نفر شناسایی شده اند که بیش از ۲۰ واحد خانه خالی دارند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.