صورت فوتبال سرخ شد!

پرسپولیس دو قهرمانی آورد، سه جام برد

به گزارش خبرنگار شهروندآنلاین، برای جلوگیری از تاج‌گذاری یحیی گل‌محمدی در جام حذفی، حتی گل ثانیه پایانی محمدحسین مرادمند هم کافی نبود؛ برای آنکه جشن پرسپولیس در ورزشگاه آزادی برپا نشود، حتی واکنش‌های عجیب غریب ریکاردو ساپینتو نیز دردی دوا نکرد. سرخ‌ها آنقدر عزم خود را برای کسب دومین جام فصل جزم کرده بودند که هیچ‌چیز جلودارشان نبود. آنها تا دقیقه 120  مانند سوتو شروع بازی جنگیدند و با تجربه‌ای که داشتند ، اقتدارشان را به رخ کشیدند.

پرسپولیس منطقی و استقلال احساسی

از همان دقایق اولیه می‌شد تفاوت دو تیم را در شکل بازی مشاهده کرد؛ وقتی پرسپولیس رو به کارهای ترکیبی آورد و استقلال از لحظه به دست آوردن توپ با ارسال‌های عمقی و بلند دوست داشت سریعا به دروازه حریف برسد. همین شد که سرخ‌ها بازی را در دست گرفتند و دردقایق زیادی از نیمه نخست صاحب توپ و میدان شدند. گلی که پرسپولیس توسط ترابی در دقیقه 29 به ثمر رساند هم روی همین کارهای ترکیبی به ثمر رسید؛ زمانی که پاس‌های متوالی پشت محوطه جریمه فشار زیادی به مدافعان استقلال آورد و در نهایت به اشتباه عجیب صالح حردانی در دفع توپ ختم شد تا توپ به ترابی برسد و او با یک ضربه دقیق از فاصله‌ای نسبتا دور تور دروازه سیدحسین حسینی را به لرزه در آورد. گلی که تا حد زیادی شیرازه استقلال را بهم ریخت. البته که استقلال در نیمه اول قبل از گل اول بازی چند فرصت گلزنی هم داشت که یکبار بیرانوندو یکبار کج دیدن دروازه باعث شد توپ به گل نرود. بعد از گل پرسپولیس هم یک شوت از راه دور سعید مهری به تیر دروازه خورد و به بیرون رفت.

بدشانسی بزرگ استقلال

موضوع دومی که برای استقلال یک بدشانسی بزرگ در نیمه اول محسوب می‌شد، مصدومیت ارسلان مطهری بود. مهاجم باتجربه آبی‌ها که انگیزه زیادی برای گلزنی در این مسابقه داشت، بلافاصله بعد از گل اول پرسپولیس دچار آسیب دیدگی شد و تلاش‌هایش برای ماندن در زمین فایده‌ای نداشت. ارسلان که پیش از این 4 بار در تاریخ دربی‌ها گلزنی کرده بود، امید داشت تعداد گل‌هایش را افزایش بدهد و برترین گلزن استقلالی در این مسابقه شود اما مصدومیت امانش نداد تا ساپینتو در خط حمله‌اش یک تغییر زودهنگام ایجاد کند و با پیمان بابایی در خط حمله کار را ادامه بدهد.

عجایب نیمه دوم؛ تعویض داور و گل در دقیقه 100!

در نیمه دوم ریکاردو ساپینتو که دوست نداشت تیمش بازنده شود، هرچه نیروی هجومی روی نیمکت داشت، وارد زمین کرد. او با تعویض‌های عجیب خود کاری کرد که استقلال عملا 5 مهاجم داخل زمین داشته باشد و اگرچه انتقادهایی به خالی کردن خط هافبک استقلال توسط او وارد است اما به هر حال آنها شرایط بهتری در نیمه دوم داشتند و توانستند موقعیت‌های خوبی را ایجاد کنند. اصلی‌ترین این فرصت‌ها تک به تکی بود که در اوایل نیمه دوم علیرضا بیرانوند از مهدی قایدی گرفت و اجازه گلزنی به ستاره آبی‌ها را نداد.

اتفاق ویژه نیمه دوم اما مصدومیت اشکان خورشیدی داور وسط بود؛ او در دقیقه 80 ناگهان در پشت پا احساس گرفتگی کرد و تلاش‌ها برای بازگرداندن داور به بازی بعد از 7، 8 دقیقه فایده‌ای نداشت تا شاهد تعویض او باشیم! اشکان خورشیدی به زمین رفت، اما محمدحسین ترابیان داور چهارم جایگزینش نشد! محمدحسین زاهدی‌فر داور پشت دروازه تجهیزات خورشیدی را گرفت و سوت در دهان گذاشت و روی چمن قدم زد. 9 دقیقه وقت اضافه‌ای که زاهدی‌فر گرفت بیشتر طول کشید تا در نهایت در دقیقه 100 استقلال روی یک ارسال از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر به آنچه می‌خواست، رسید و بازی را تساوی کشاند. موضوعی که مسابقه را به وقت‌های اضافی برد.

جنجال بزرگ، بازهم ساپینتو

پس از گل دیرهنگام استقلال در ثانیه‌های پایانی مسابقه و در شرایطی که آبی‌ها نزدیک به دو دقیقه شادی گل مفصلی برگزار کردند و حتی بازیکنان ذخیره این تیم وارد میدان شده بودند، محمدحسین زاهدی‌فر داور ذخیره بازی با دستور داور چهارم به سمت نیمکت استقلال رفت و کارت قرمز را مقابل صورت ریکاردو ساپینتو بیرون آورد! این اخراج با توجه به شرایط ملتهب ورزشگاه آزادی با واکنش عجیب و باورنکردنی ریکاردو ساپینتو مواجه شد. او ابتدا به داور اول مسابقه پرید و سپس سمت داور چهارم رفت و با صدای بلند از او می‌خواست که علت اخراجش را توضیح بدهد. بعد از آن ساپینتو با زبان تند جملاتی را علیه این داور مطرح کرد. سرمربی استقلال همچنین وقتی با هوادارانی مواجه شد که به او فحاشی می‌کردند،‌بطری آب را از روی زمین برداشت و به سمت آنها پرتاب کرد تا یک بلوای عجیب را شاهد باشیم.

پرسپولیس دو جام گرفت، سه‌گانه برد!

در وقت‌های اضافی که با غیبت ساپینتو کنار زمین همراه بود، استقلال شرایط متفاوتی داشت. در عین حال پرسپولیس نیز با فوتبال منطقی سعی کرد به سمت دروازه حریف برود. در دقیقه 115 خطایی که به صورت مشکوک از سوی زاهدی‌فر برای پرسپولیس گرفته شد، با ضربه عالیشاه به طور مستقیم و با اشتباه خط دفاع استقلال و سیدحسین حسینی به کنج دروازه رفت تا پایانی بر همه فشارها و استرس‌های بازی باشد.

با همه این‌ها پرسپولیس بعد از قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی را نیز بالای سر برد و البته که آنها با دو قهرمانی صاحب سه جام شدند! بر اساس قوانین تیمی که در لیگ برتر و جام حذفی قهرمان شود،‌ سوپرجام را نیز خواهد برد و حالا یحیی گل‌محمدی و شاگردانش صاحب سه‌گانه فوتبال ایران شده‌اند.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.