ساخت نسخه دوم سامانه باور ۳۷۳

امیر سرتیپ صباحی‌فرد با اشاره به برنامه نیروی پدافند هوایی برای ساخت نسخه دوم سامانه باور ۳۷۳ گفت: در آینده نزدیک خبر‌های خوبی در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش شهروند آنلاین،امیر سرتیپ صباحی‌فرد درباره دستاورد‌های جدید این نیرو افزود: ساخت نسخه دوم سامانه باور ۳۷۳ در دستور کار نیروی پدافند هوایی ارتش قرار دارد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ادامه داد: نسخه دوم سامانه باور ۳۷۳ پیشرفته‌تر از نسخه نخست خواهد بود و قدرت ما را در عرصه پدافند هوایی افزایش خواهد داد.

سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ نخستین  سیستم دفاع موشکی بُرد بلند ساخت ایران، با همکاری قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا ، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری  و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران طراحی و تولید شده ‌است.

موشک مورد استفاده در این سامانه از نوع صیاد۴ و صیاد ۴B مجهز به یک سیستم مانورپذیری پیشرفته است. همه اجزای سامانه باور ۳۷۳ بر خودروهای ظفر و ذوالجناح سوار می‌شوند و متحرک هستند.

باور ۳۷۳ پس از ارتقای سیستم موشکی‌اش به صیاد۴B، می‌تواند اهداف را از فاصله ۴۵۰ کیلومتری شناسایی و از ۴۰۰ کیلومتری رهگیری کند. همچنین توانایی هدف‌گیری از فاصله ۳۰۰ کیلومتری، تا ارتفاع ۳۲ کیلومتری را دارد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.