هشدار هلال احمر به طبیعت‌گردان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر سامانه تندری،باد شدید،بارش باران و تگرگ در این استان، هموطنان از اتراق کردن در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

به گزارش شهروند آنلاین،«محمد باقر خلفی » در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی از هرگونه توقف در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز شود چرا که احتمال طغیان رودخانه‌ها به ویژه در جاده کرج – چالوس و طالقان وجود دارد.

خلفی گفت: اکنون تیم‌های امدادی در مناطق مختلف استان بویژه مناطق کوهستانی به صورت آماده‌باش هستند.

او بیان کرد: در چنین شرایطی مسافران از سفرهای غیرضرور خودداری و از هرگونه طبیعت‌گردی با توجه به شرایط ناپایدار جوی پرهیز کنند.

او افزود: تیم‌های امداد و نجات، کوهستان و سیلاب برای هرگونه حوادث احتمالی و کمک به آسیب‌دیدگان در پایگاه‌های امدادی آماده خدمات‌رسانی هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز بیان کرد: اکنون ۲۰ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار بین شهری و مراکز شعب استان به صورت شبانه‌روزی فعالیت دارند.

او ضمن درخواست از رانندگان برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و پرهیز از هرگونه شتاب‌زدگی به ویژه در مسیرهای کوهستانی گفت: مسافران در صورت نیاز امداد جاده‌ای باسامانه ۱۱۲ هلال احمر تماس حاصل کنند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.