آخرین وضعیت پزشکی ودرمانی حجاج

بیش از ۳ هزار ویزیت حجاج ایرانی در مکه و مدینه صورت گرفته است

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به ارائه بیش از ۹ هزار خدمت درمانی و امدادی به حجاج ایرانی در مکه و مدینه گفت: تا امروز بیش از ۳ هزار ویزیت زائران بیمار در مجموعه مطب‌های هلال‌احمر در عربستان انجام شده است.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سید علی مرعشی با اشاره به حضور و خدمات‌رسانی کادر بهداشت و درمان هلال‌احمر ایران در مراسم حج تمتع در کشور عربستان گفت: از روز سوم خرداد ماه و همزمان با اعزام حجاج به عربستان تا پایان روز ۱۴ خردادماه، ۹۲۱۰ خدمت بهداشتی و درمانی در مراکز هلال احمر به حجاج ارائه شده است.

او افزود: در این مدت در مجموع، ۳۱۷۰ مورد ویزیت عمومی در مجموعه هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی و ۲۸۴ مورد نیز ویزیت پزشکان متخصص به حجاج ارائه شده است. همچنین ۲۱ مورد بستری اورژانس، ۲۱۹۵ مورد خدمات نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است.

مرعشی تعداد نسخ درمانگاه‌ها و داروخانه بیمارستان برای حجاج را ۳۳۲۴ مورد اعلام کرد و افزود: ۲۱۳ مورد امدادرسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه شده در این مدت بوده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در حال حاضر ۲ زائر در بیمارستان هلال‌احمر ایران در مکه و بیمارستان سعودی بستری هستند.

‍ مرعشی با بیان اینکه بیشترین علل مراجعه زائران برای کنترل فشار و قندخون، بیماری‌های قلبی و علائم کوفتگی بدن و سرماخوردگی بوده، افزود: دلیل عمده مشکلات به وجود آمده برای زائران، ناشی از دمای بالای هوا و پیاده‌روی طولانی در طول روز و در هوای گرم و سپس استراحت در مقابل کولرهای گازی بوده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر تاکید کرد: زائران حتما از لباس‌های خنک نخی با رنگ روشن استفاده کنند زیرا دمای هوای عربستان بسیار بالاست همچنین از تردد در آفتاب خودداری کنند و زیارت خود را در صبح زود و شب‌ها انجام دهند تا به مشکل گرمازدگی دچار نشوند. در صورت گرمازدگی، استراحت کنند، مایعات مصرف کنند، در محیط خنک قرار بگیرند و به پزشک مراجعه کنند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.