رکورد متروی تهران در سالروز ارتحال امام(ره)

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: در سالروز ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی، ۲۳۰ هزار و ۶۹۶ نفر رایگان با مترو جابه‌جا شدند.

به گزارش شهروند آنلاین، مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد: از اولین ساعات بهره‌برداری مترو در روز یکشنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۴۰۲ تا پایان مراسم، در تمامی ایستگاه‌های خطوط یک، ۲، سه، چهار، پنج، ۶ و هفت ۲۳۰هزار و ۶۹۶ مسافر به صورت رایگان از مترو استفاده کردند.

او با اشاره به اینکه از شامگاه روز شنبه ۱۳ خردادماه سرویس‌دهی شبانه حرم تا حرم از ایستگاه شهرری تا ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره) با فاصله هر ۳۰ دقیقه یک قطار از ساعت ۲۲ تا ۵ صبح اجرا شد افزود: در این مدت ۴ هزار و ۱۰۶ نفر از مترو استفاده کردند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تصریح کرد: به‌منظور رفاه حال شهروندان و زائران، فاصله حرکت قطارهای خط یک از ابتدای صبح تا پایان مراسم، از هفت به پنج دقیقه و فاصله حرکت قطارها در خطوط دو و چهار از هفت به ۶ دقیقه، کاهش یافت.

درستی با بیان اینکه بیشترین آمار مسافری مربوط به خط یک بود، گفت: ۹۱ هزار و ۳۰۴ مسافر به‌صورت رایگان در این خط جابه‌جا شدند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: پس از پایان مراسم نیز به منظور تسریع تردد شهروندان علاوه بر کاهش سرفاصله حرکت قطارها، پنج قطار فوق‌العاده اعزام شد تا تمام مسافران بتوانند به‌راحتی با مترو از حرم مطهر امام(ره) به مقاصد خود انتقال پیدا کنند.

به گزارش ایرنا، مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی (ره) روز گذشته با حضور گسترده مردم و با سخنرانی رهبر معظم انقلاب برگزار شد.

ناوگان مترو تهران و حومه در هفت خط و بیش از ۱۴۰ ایستگاه فعال است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.