حضور «ناتو» در جنگ اوکراین/ قرنطینه کرونا در انگلیس: هزینه بسیار و سود اندک

کیوسک؛ نگاهی به صفحه نخست روزنامه‌های جهان؛ دوشنبه، 5 ژوئن 2023

دوشنبه، 5 ژوئن 2023، «ناتو تیپ‌های نظامی اوکراین را آموزش می‌دهد» عنوان گزارش اصلی واشینگتن‌پست درباره جنگ روسیه و اوکراین بود. دیلی‌تلگراف در گزارش اصلی خود از قرنطینه‌های کووید-19 در بریتانیا انتقاد کرد که بر اساس تحقیقی تازه، جان کمتر از 2000 نفر را نجات داد.

به گزارش خبرنگار شهروند آنلاین؛ مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های واشینگتن‌پست، دیلی‌تلگراف و نشنال به شرح زیر است:

واشینگتن‌پست

«ناتو تیپ‌های نظامی اوکراین را آموزش می‌دهد» عنوان گزارش اصلی واشینگتن‌پست درباره جنگ روسیه و اوکراین است که این‌گونه آغاز می‌شود: «واحدهایی که ناتو آموزش داده، به‌عنوان نوک پیکان در ضد حمله‌های اوکراین عمل خواهند کرد. هنگامی که حمله متقابل اوکراین که مدت‌ها در انتظارش بوده، سرانجام آغاز شود، نبرد توسط تیپ‌های نظامی که نه تنها به سلاح‌های غربی بلکه به دانش عملی غربی مجهز هستند، هدایت خواهد شد که حاصل ماه‌ها آموزش با هدف تبدیل ارتش اوکراین به نیرویی مدرن و ماهر با پیشرفته‌ترین تاکتیک‌های جنگی ناتوست.»

دیلی‌تلگراف

دیلی‌تلگراف در گزارش اصلی خود از قرنطینه‌های کووید-19 در بریتانیا انتقاد کرد که بر اساس تحقیقی تازه، جان کمتر از 2000 نفر را نجات داد. این روزنامه با برجسته کردن تحقیقی که اثربخشی اولین قرنطینه بریتانیا در بهار  سال 2020 را بررسی کرده است، به تمرکز اخیر خود بر تأثیر سیاست‌های کووید-19 ادامه می‌دهد. تیتر این گزارش می‌گوید که تحقیق مذکور به این نتیجه رسیده که مزایای قرنطینه در انگلیس در مقایسه با هزینه‌های آن، بسیار اندک و چون قطره‌ای در مقابل دریا بوده است. تصویر اصلی بوریس جانسون، نخست‌وزیر اسبق انگلیس، را نشان می‌دهد که ماه مارس 2020 در حال صحبت درباره چگونگی اولین قرنطینه بریتانیاست.

نشنال

«هند به دنبال تحقیق درباره حادثه مرگبار قطار است» عنوان گزارش اصلی روزنامه نشنال است. در این گزارش آمده: «خطای سیگنال، خطای انسانی و خرابکاری به‌عنوان دلایل فاجعه‌ای که 275 نفر را در اودیشا کشت، ذکر شده است. وزارت راه‌آهن هند از اداره مرکزی تحقیقات خواست حادثه مرگبار قطار در ایالت اودیشای هند را بررسی کند. این، پس از آن صورت گرفت که آشوینی وایشناو، وزیر راه‌آهن، یکشنبه گفت که علت اصلی این حادثه و افراد مسئول شناسایی شده‌اند. کارشناسان دیروز گفتند که این حادثه نتیجه خطای انسانی بوده است، در حالی که دینش تریودی، وزیر سابق راه آهن، گفت که احتمال خرابکاری را نمی‌توان رد کرد.»

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.