گل‌باران همسایه

تیم ملی با 6 گل از سد افغانستان در تورنمنت کافا گذشت

تیم ملی ایران در اولین بازی از تورنمنت کافا با نتیجه 6 بر یک از سد افغانستان گذشت.

به گزارش شهروندآنلاین، تیم ملی فوتبال ایران عصر روز سه‌شنبه به وقت ایران در نخستین دیدار خود در رقابتهای کافا به مصاف تیم ملی افغانستان رفت و در پایان این بازی با نتیجه 6 بر یک به سود تیم ایران به پایان رسید. نیمه نخست این بازی با نتیجه چهار بر صفر به اتمام رسید و سه گل دیگر این بازی در نیمه دوم رد و بدل شد.

مهدی طارمی (سه گل)، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون و رضا اسدی شش گل ایران را به ثمر رساندند و تک گل افغانستان به وسیله فرشاد نور وارد دروازه ایران شد.

دیدار ایران و افغانستان در شرایطی برگزار شد که حدود هزار تماشاچی با حضور روی سکوهای ورزشگاه دولن اومور زاکوف نظاره‌گر بازی شدند. نکته قابل توجه این بود که اکثر تماشاچیان این مسابقه را مردم اهل افغانستان تشکیل می‌دادند که برای حمایت از تیم ملی کشور خود به ورزشگاه بیشکک رفته بودند و جو جالبی را ایجاد کرده بودند.افغانستان با شکست مقابل ایران از تورنمنت کافا خداحافظی می‌کند و مردم این کشور که مقیم قرقیزستان هستند در دو بازی گذشته به حمایت از تیم خود پرداختند.

یکی دیگر از اتفاقات جالب این بازی آرامش سرمربی تیم ملی بود؛ امیر قلعه‌نویی جزو مربیانی است که معمولا در مسابقات کنار زمین استرس فراوانی دارد و با فعالیت و جنب و جوش زیاد سعی در هدایت شاگردانش دارد. سرمربی تیم ملی ایران در دیدار با افغانستان اما چهره‌ای متفاوت از خودش به نمایش گذاشت. با توجه به دوستانه بودن دیدار با افغانستان در تورنمنت کافا، قلعه‌نویی با آرامش و خونسردی کنار زمین ایستاد و بازی را تماشا کرد. سرمربی ایران حتی در دقایقی ترجیح داد خودش هم لب خط نباشد و آنتونیو مانیکونه دستیار ایتالیایی خود را به کنار زمین بفرستد.

تیم ایران در دومین بازی از دور گروهی تورنمنت کافا روز جمعه 26 خرداد مقابل قرقیزستان قرار خواهد گرفت. اگر ایران مقابل قرقیزستان به یک تساوی هم برسد، صدرنشین می‌شود و به فینال می‌رود تا با تیم اول گروه دیگر برخورد کند.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.