کدام شرکت‌های هواپیمایی جریمه شدند؟

رئیس شعب ملی و مهم تعزیرات حکومتی از جریمه ۱۰۲ میلیارد تومانی ۵ شرکت هواپیمایی خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین،یوزباشی رئیس شعب ملی و مهم تعزیرات حکومتی در خصوص جزئیات صدور حکم قطعی مجازات برای شرکت‌های هواپیمایی متخلف گفت: با توجه به نرخ اعلام شده قیمت بلیت هواپیما، تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی بالاتر از نرخ مصوب سازمان هواپیمایی کشور اقدام به فروش بلیت کردند که این شرکت‌ها به سازمان تعزیرات معرفی شدند. مراحل رسیدگی به این پرونده‌ها در سازمان تعزیرات حکومتی و تجدیدنظر انجام پذیرفت و در نهایت تا به امروز برای 5 شرکت رای قطعی صادر شده و دو شرکت دیگر هم در شرف رسیدگی و صدور تصمیم نهایی هستند.

او ادامه داد: در این پرونده‌ها بالغ بر ۱۰۲ میلیارد تومان جزای نقدی برای شرکت‌ها رای صادر شده و منقول کردن پروانه واحد هر کدام از واحد‌ها به تخلف اول و همچنین برخی از شرکت‌ها هم نصب پارچه به عنوان گرانفروش موضوع احکام‌شان بوده است. تخلف شرکت‌های هواپیمایی کارون، پارس، ساها، وارش و کاسپین قطعی شده است.

یوزباشی بیان کرد: شرکت‌های هواپیمایی حتماً باید نرخ‌هایی که مراجع قانونی ابلاغ کردند را رعایت کنند در صورت تکرار قطعاً مجازات‌های سنگین‌تری در دستور کار خواهد بود. این احکام جهت اجرا ارسال می‌شود و ظرف مهلت قانونی ده روزه باید نسبت به اجرای حکم اقدام کنند.

رئیس شعب ملی و مهم تعزیرات حکومتی همچنین از جریمه ۷۰ میلیارد تومانی شرکت هواپیمایی کاسپین خبر داد.

گفتنی است شرکت هواپیمایی سا‌ها نیز با عدد ۱۹ میلیارد تومان در رتبه دوم جریمه‌های نقدی قرار گرفت. سه شرکت هواپیمایی وارش، پارس، و کارون نیز در مجموع 7 میلیارد تومان جریمه شدند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.