خطر تعلیق بیخ گوش شطرنج ایران

«فیده» ایران را تهدید کرد!

بعد از فدراسیون فوتبال، حالا فدراسیون شطرنج نیز در خطر تعلیق قرار گرفته است.

به گزارش شهروند آنلاین، حدود یک هفته قبل، بعد از ماه‌ها کش‌وقوس، حسن تامینی از ریاست فدراسیون شطرنج استعفا داد و بلافاصله با دستور وزیر ورزش و جوانان، شهرام عظیمی، سرپرستی این فدراسیون را به‌عهده گرفت، اما حالا عظیمی که کمتر از یک هفته‌ است در رأس فدراسیون شطرنج قرار گرفته است طی یک مصاحبه از احتمال تعلیق این فدراسیون به‌دلیل عدم‌پرداخت بدهی‌های معوقه به مربیان خارجی سخن گفته است تا بدین‌ترتیب مشخص شود بدهی‌های مالی معوقه به مربیان خارجی فقط مربوط به فوتبال ایران نیست و حالا بعد از فیفا که مکررا باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال ایران را تهدید به تعلیق می‌کند، فیده نیز از احتمال تعلیق فدراسیون شطرنج ایران پرده بردارد.

عظیمی در بخشی از این مصاحبه درخصوص جذب مربی خارجی برای تیم‌های ملی زنان و مردان و همچنین بدهی‌های مالی این فدراسیون گفت: «زمزمه‌هایی مبنی بر جذب مربی خارجی برای تیم ملی زنان از کمیته فنی شنیده‌ام اما بدهی‌های خارجی بسیار زیادی در فدراسیون انباشته شده است. من مبلغ بدهی‌ها را اعلام نمی‌کنم تا موجب ناامیدی نشود اما با بدهی‌هایی که به فیده داریم باید تلاش کنیم حداقل خطر تعلیق از بیخ گوش ما رد شود. این بدهی‌ها از گذشته انباشته شده و مربوط به بدهی‌هایی است که به فیده داشتیم و برخی هم از میزبانی‌ها به جا مانده است.

او همچنین در بخش دیگری از این مصاحبه اعلام کرد که اولویت فدراسیون شطرنج، استفاده از مربیان داخلی است و در ادامه اضافه کرد: «ما مربیان خوبی در داخل کشور داریم و حضور مربی خارجی برنامه بعدی ماست. اگر منابع مالی فراهم باشد و از طرفی اهل فن شامل کمیته فنی و سازمان تیم‌های ملی به این نتیجه برسند که در داخل کشور ظرفیتی برای هدایت تیم ملی برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی نداریم قطعا به گزینه خارجی برای کسب بهترین و خوش‌رنگ‌ترین مدال‌ها فکر می‌کنیم. چون روی فدراسیون ما در بخش مدال‌آوری خیلی حساب شده است. اگر به این تصمیم رسیدیم راه‌های تامین منابع مالی هم وظیفه بنده است که از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنم و از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم کمک می‌گیریم تا خانواده شطرنج از این موضوع منتفع شود.»

//اتمام پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.