آزادسازی موجران ومستأجران از دست املاکی‌ها

معاون مسکن و ساختمان از نهایی شدن ثبت ۱۱ هزار و ۵۷۴ قرارداد اجاره با کد رهگیری رایگان در سامانه املاک و مستغلات بین موجران و مستاجران خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هادی عباسی‌اصل در خصوص وضعیت درج اطلاعات قراردادهای موجران و مستاجران در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور و دریافت کد رهگیری رایگان در این سامانه توضیح داد: این سامانه به صورت شبانه‌روزی و رایگان بستر ثبت قراردادهای اجاره را بین موجران و مستاجران فراهم کرده است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور تعداد مراجعه کنندگان این سامانه ۲۱۶ هزار و ۴۹۹ نفر و تعداد کل قراردادهای ایجاد شده در این سامانه ۴۲ هزار و ۱۴۲ مورد است که تاکنون ۱۱ هزار و ۵۷۴ قرارداد در آن نهایی شده است.

عباسی‌اصل تصریح کرد: سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور که سوم خردادماه سال‌ جاری رونمایی شد این امکان را فراهم می‌کند تا موجران و مستاجران قرارداد خود را در سامانه ثبت کرده و کد رهگیری رایگان از این سامانه اخذ کنند.

براساس این گزارش، در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور امکان ثبت و استعلام قراردادهای ثبت‌شده برای قرارداد اجاره‌ای مسکن در حالت یک به یک (یک مالک شش دانگ به یک مستاجر) به صورت برخط فراهم شده است. موجر (صاحب ملک) و مستاجر می‌توانند قرارداد اجاره واحد مسکونی مورد اجاره خود را در این سامانه منعقد و پس از تایید دو شاهد به صورت الکترونیکی با استفاده از پیامک رمز یک بار مصرف، کد رهگیری رایگان و نسخه الکترونیکی آن را دریافت کنند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.