پشت پرده طرح مخوف اوکراین برای «زاپروژیا»

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نسبت به حمله قریب‌الوقوع اوکراین به نیروگاه اتمی زاپروژیا هشدار داد که گفته می‌شود با هدف کشاندن پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به جنگ با روسیه انجام می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا در گفت‌وگویی رادیویی نسبت به حمله قریب‌الوقوع اوکراین به نیروگاه اتمی زاپروژیا هشدار داد و گفت: چنانچه اتفاقی بیفتد همه چیز از آب و هوا و غذا تحت‌الشعاع این فاجعه قرار می‌گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه سپس اضافه کرد که اوکراین در حال برنامه‌ریزی برای یک حمله تروریستی به نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا است که پیامدهای بالقوه آن بر کل جهان تاثیر می‌گذارد.

به گفته زاخارووا، آمریکا و انگلیس متوجه این خطر نیستند و این در حالی است که در صورت حمله به زاپروژیا تمام زمین متاثر خواهد شد.

روز گذشته نیز رنات کارشا مشاور مدیر عامل شرکت انرژی هسته‌ای روسیه هشدار داد که اوکراین سعی دارد در شب پنجم ژوئیه (۱۴ تیر) به نیروگاه اتمی زاپروژیا حمله کند.

هشدار مقامات روس نسبت به حمله تروریستی کی‌یف به زاپروژیا در حالی است که ولودمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین پیش از این مدعی شده بود روسیه در حال طراحی حمله تروریستی به تاسیسات هسته‌ای است.

او به آمریکا، برزیل، هند و چین و همچنین کشورهای اروپایی، خاورمیانه و آفریقایی در مورد این توطئه ادعایی اطلاع داد اما هیچ مدرکی برای اثبات آن ارائه نکرد.

اما دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین این ادعاها را کذب دانست و کارشا نیز در واکنش به اظهارات زلنسکی گفت که احتمالا کی‌یف در حال برنامه‌ریزی برای انجام یک حمله تروریستی به زاپروژیا با هدف کشاندن ناتو به جنگ با روسیه است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.