بخشش قاتل به احترام عید غدیر

پدر و مادر، قاتل پسر جوان‌شان را به احترام روز عید غدیر خم، بعد از گذشت هفت سال، بخشیدند. آنها از خون پسرشان گذشتند و به مناسبت این عید، به او زندگی دوباره دادند. آنها حتی درخواست پول دیه کردند تا آن را صرف امور خیریه و کمک به بیماران سرطانی و یتیمان کنند.

سیما فراهانی _ شهروندآنلاین| ساعت 21 شامگاه هیجدهم آبان‌ماه سال 95 بود که خبر یک جنایت به ماموران پلیس تهران رسید. پلیس بلافاصله موضوع را در دستور کار قرار داد و به محل حادثه در یکی از خیابان‌های جنوبی پایتخت رفت. دو پسر جوان با هم درگیر شده بودند و در این درگیری پسر 20 ساله‌ای به نام مهیار با ضربه چاقو به قفسه سینه‌اش کشته شده بود .

بررسی‌های ماموران پلیس نشان داد قاتل فراری پسر 17 ساله‌ای به نام عماد است، بنابراین سراغ او رفتند و 4 ساعت بعد از حادثه عماد را روی پشت‌بام خانه دستگیر کردند.

متهم پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد و گفت: «نمی‌خواستم دست به قتل بزنم. مهیار برای خواهرم مزاحمت ایجاد کرد و من هم به او تذکر دادم، اما فایده‌ای نداشت. او از بس مزاحم خواهرم شده بود، گریه‌اش را درآورده بود. وقتی اشک‌های خواهرم را دیدم، عصبانی شدم و سراغش رفتم. مهیار هیکلی بود و من از او کوچک‌تر بودم، با هم درگیر شدیم که با کمربندش مرا زد. من هم ناخواسته به او ضربه چاقویی زدم و فرار کردم. الان هم خیلی پشیمانم.»

با اعترافات متهم 17 ساله، او به کانون اصلاح تربیت منتقل شد و درنهایت در شعبه 7 دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه رفت. اولیای‌دم اصرار بر اجرای حکم قصاص داشتند. متهم نیز ابراز پشیمانی کرد. درنهایت نیز قضات دادگاه او را به قصاص محکوم کردند.

رأی دادگاه پس از تایید در شعبه 19 دیوان‌عالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم به شعبه سوم اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد. دو سال قبل متهم در زندان رجایی‌شهر برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت، اما با میانجی‌گری تیم صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران به سرپرستی قاضی محمد شهریاری از اولیای‌دم مهلت گرفت و به سلولش برگشت. تلاش‌های تیم صلح و سازش برای جلب رضایت اولیای‌دم ادامه داشت تا اینکه روز گذشته پدر و مادر مقتول اعلام گذشت کردند. آنها قاتل را به احترام عید سعید غدیر خم بخشیدند، همچنین اعلام کردند دیه مقتول را صرف هزینه یتیمان، نیازمندان و افراد بیمار می‌کنند. بنابراین متهم که قرار بود چند روز دیگر در زندان رجایی‌شهر کرج قصاص شود، با اقدام خداپسندانه اولیای‌دم به زندگی دوباره برگشت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.