جزئیات تازه از گذرنامه زیارتی اربعین

سخنگوی فراجا از ۵ ساله بودن اعتبار گذرنامه‌های زیارتی خبر داد و گفت: هزینه این گذرنامه‌ها ۵۰ هزار تومان یعنی یک هشتم قیمت گذرنامه معمولی است.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار سعید منتظرالمهدی؛ سخنگوی پلیس اظهار کرد: صدور گذرنامه زیارتی با یک هشتم قیمت و در کمترین زمان ممکن برای ایام محرم و صفر در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: براساس مشاهدات عینی و بررسی سوابق سال‌های قبل، امسال نیز خیل عاشقان حضرت ابا عبدالله‌الحسین (ع) در راهپیمایی اربعین حضوری چشمگیر خواهند داشت و با رایزنی و مذاکرات به عمل آمده بین وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق و تفاهم انجام شده با پلیس، مقرر شد گذرنامه زیارتی برای متقاضیان عتبات عالیات صادر شود.

منتظرالمهدی گفت: اعتبار این گذرنامه‌های زیارتی، مانتد دیگر گذرنامه‌ها ۵ سال و صرفا برای سفر به عتبات عالیات در ماه‌های محرم و صفر است، هر چند که رایزنی‌های لازم با طرفِ عراقی، برای استفاده در دیگر ایامِ سال نیز در دستور کار قرار دارد.

سخنگوی فراجا اضافه کرد: هزینه صدور گذرنامه حدود ۵۰ هزار تومان برآورد شده است که در مقایسه با گذرنامه عادی خیلی ارزانتر و حدود یک هشتم قیمت است.

منتظرالمهدی گفت: صدور این گذرنامه زیارتی از زمان درخواست تا تحویل به متقاضی در درب منزل، ۳ تا ۵ روز کاری زمان می‌برد و فرایند ثبت و درخواست گذرنامه زیارتی صرفا از طریق اپلیکیشن «پلیس من» انجام می‌شود.

او تصریح کرد: آن دسته از افرادی که امکان استفاده از اپلیکیشن برایشان دشوار است، می‌توانند با مراجعه به دفاتر اداره مهاجرت و گذرنامه در مراکز استان‌ها (نه دفاتر پلیس +۱۰) در سراسر کشور درخواست خودشان راثبت و ارسال کنند.

سخنگوی فراجا گفت: اتباع خارجی مقیم ایران باید با مراجعه به دفاتر کفالت در سراسر کشور، درخواست خود را برای صدور مدرک مسافرتیِ زیارت عتبات عالیات ثبت کنند و طبق روال و در اسرع وقت برای آن‌ها نیز مدرک مسافرتی مربوطه صادر و تحویل خواهد شد البته مرز چذابه برای تردد اتباع بیگانه مقیم ایران در نظر گرفته شده است.

او گفت: پلیس از بهمن سال ۱۴۰۱ تا کنون حدود ۴۰۰ هزار گذرنامه برای متقاضیانی که در سال‌های گذشته برگ تردد زیارتی دریافت کرده و موفق نشده بودند گذرنامه دریافت کنند، گذرنامه بین‌المللی صادر و به درب منزل آن‌ها ارسال کرده است./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.