افزایش دوبرابری تخت‌های مراقبت‌های ویژه کودکان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ­تعداد تخت‌های مراقبت‌های ویژه کودکان از شهریور ۱۴۰۰ تا خرداد ۱۴۰2 به ۱۰۵۰ تخت یعنی نزدیک به دو برابر رسیده است.

به گزارش شهروند آنلاین؛ دکتر عین اللهی در نشست خبری صبح امروز خود گفت: از ابتدای دولت تا خرداد امسال، ۱۵ هزار و ۳۹۹ تخت بیمارستانی توسعه و تجهیز شد؛ در حالی که از سال ۹۸ تا مرداد ۱۴۰۰، تنها ۷ هزار و ۳۹۱ تخت بیمارستانی تجهیز شده بود.

دکتر عین اللهی همچنین افزود: تعداد کل تخت‌های مراقبت‌های ویژه کودکان تا مرداد ۱۴۰۰ (۵۵۶ تخت) بود که از شهریور ۱۴۰۰ تا خرداد ۱۴۰۲ این تعداد به ۱۰۵۰ تخت یعنی نزدیک به دو برابر رسیده است.

او با اعلام این که در دولت سیزدهم، ۱۰۶ پروژه درمانی و بیمارستانی به بهره‌برداری رسیده، اضافه کرد: این در حالی است که در مدت مشابه یعنی از سال ۹۸ تا ۱۴۰۰، تعداد پروژه‌های احداث و تجهیز شده به ۵۲ عدد می‌رسد.

وزیر بهداشت همچنین از توزیع تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای سنگین، با اولویت مناطق محروم در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: در حالی که در ۲۲ ماه گذشته، ۲۲۸ مورد از این تجهیزات در مناطق محروم نصب شده و به بهره‌برداری رسیده، از سال ۹۷ تا مرداد ۱۴۰۰، تعداد تجهیزات توزیع شده در استان‌ها ۹۱ مورد بوده است./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.