ترامپ: ما انتخابات را بردیم

اشتباه ترامپ در اعلام پیروزی زودهنگام

سخنرانی رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید و اعلام زودهنگام پیروزی در انتخابات با واکنش گسترده رسانه‌های مهم جهان روبه‌رو شد

ترامپ در واشنگتن گفت: «ما خود را برای جشن آماده می‌کردیم، در حال پیروزی بودیم، ما آماده جشن و پایکوبی هستیم برای این موفقیت بزرگ.»

به گزارش «شهروندآنلاین»، دونالد ترامپ در حالی که اعضای خانواده‌اش او را همراهی می‌کردند، گفت: «کنفرانس امروز بی‌شک کنفرانس خبری‌ است که دیرتر از هر زمانی برگزار کردم. تشکر می‌کنم از مردم آمریکا برای میلیون‌ها میلیون نفر که به من رأی دادند و متأسفانه برخی سعی دارند حق ما را سلب کنند و ما تحمل نمی‌کنیم. از بانوی اول متشکرم و از معاونم پنس.»

او افزود: «شهروندان ما در شمار رکوردشکنی از جنبش خارق‌العاده ما حمایت کردند. ما با اختلاف زیاد در برخی ایالت‌ها پیروز شدیم. ایالت‌هایی را بردیم که اصلا انتظارش را نداشتیم.»

ترامپ در میان تشویق مردم با تأکید بر پیروزی در پنسیلوانیا گفت: «محال است دموکرات‌ها در آنجا پیروز شوند. ما در میشیگان هم پیروزیم با اختلاف ۳۵۰ هزار رأی. ولی ما به اینها احتیاج نداریم، فرماندار تگزاس به من تبریک گفت برای پیروزی. فرماندار به من گفته که تاکنون چنین چیزی را شاهد نبوده. ما شب بزرگی داشتیم. تمامی ایالت‌ها و اختلاف آرا بی‌سابقه بوده است.»

او افزود: «می‌دانستند نمی‌توانند ببرند، مسأله دادگاه را مطرح کردند. من با اعلام آرای پستی، دادگاه را پیش‌بینی‌ می‌کردم. ما این انتخابات را بردیم، هدف ما در حال حاضر تضمین این پیروزی است، ما می‌خواهیم قانون اجرا شود، به دیوان‌عالی می‌رویم و می‌خواهیم رأی‌گیری پایان یابد. تا آنجا که به من مربوط است، ما پیروزیم. از تمام حامیان و کسانی که با ما کار کردند، متشکرم.»

پنس نیز با تشکر از میلیون‌ها آمریکایی برای شرکت در انتخابات گفت: «ما هشیار خواهیم بود، من معتقد هستم که با اختلاف زیاد آرا پیروز شده‌ایم. ما در راه پیروزی هستیم و دوباره عظمت را به آمریکا بازمی‌گردانیم.»

اشتباه ترامپ در اعلام پیروزی زودهنگام

دموکرات‌ها مدعی‌اند در این ایالت‌ها نامزد آنها بایدن بیش از ۵۰ درصد آرای پستی را از آن خود کرده و اگر آمار این رأی‌ها به آمار روز سوم نوامبر افزده شود، شرایط به سود نامزد دموکرات تغییر می‌کند. سی‌ان‌ان، رویترز، گاردین و چند رسانه مهم دیگر آمریکا و جهان با برچسب «ادعای اشتباه» ادعای پیروزی زودهنگام ترامپ را پوشش دادند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.