تأکید رئیسی بر فعال‌تر شدن همکاری‌های اقتصادی ایران و سریلانکا

رئیس جمهوری با تاکید بر ضرورت فعال‌تر شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سریلانکا گفت: کشور‌های مختلف دنیا از جمله سریلانکا، ظرفیت‌های فراوانی برای پیشرفت دارند که اگر دخالت‌های منفعت‌طلبانه خارجی نبود، می‌توانست باعث رشد این کشور‌ها باشد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری پیش از ظهر امروز یکشنبه در دیدار «علی صبری» وزیر امور خارجه سریلانکا با بیان اینکه روابط دو کشور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره سازنده و رو به توسعه بوده است، ظرفیت‌های متنوع موجود در دو کشور را بستر مناسبی دانست که می‌تواند موجب ارتقای روابط دو کشور به سطوح بالاتر شود.

رئیس جمهوری با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف بویژه در زمینه‌های علمی و فناوری علیرغم تحریم‌های ظالمانه گفت: آمادگی داریم این توانمندی‌ها را با کشور‌های دوست مثل سریلانکا به اشتراک بگذاریم.

رئیسی با تاکید بر ضرورت فعال‌تر شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سریلانکا اظهار داشت: کشور‌های مختلف دنیا از جمله سریلانکا، ظرفیت‌های فراوانی برای پیشرفت دارند که اگر دخالت‌های استعماری و منفعت‌طلبانه خارجی نبود، می‌توانست باعث رشد و شکوفایی این کشور‌ها باشد.

«علی صبری» وزیر امور خارجه سریلانکا نیز در این دیدار با بیان اینکه در این سفر به چشم خود دیدم که ایران با وجود تحریم‌ها به چه پیشرفت‌های عظیمی از جمله در عرصه‌های علمی و فناوری دست یافته، این موفقیت‌ها را به رئیس جمهوری و ملت ایران تبریک گفت.

وزیر خارجه سریلانکا با اشاره به حضور و فعالیت‌های سازنده شرکت‌های ایرانی در این کشور، از علاقمندی دولت متبوعش برای گسترش همکاری‌ها با ایران در زمینه‌های مختلف اقتصادی و فناوری و پزشکی خبر داد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.